„Aukso paukštė“ tupia į „Dailingės“ rankas

  • Teksto dydis:

Šį penktadienį "Aukso paukštės" apdovanojimas iš Vilniaus atkeliauja į Kauną ir bus įteiktas ansambliui "Dailingė" bei jo vadovei Birutei Nemčinskienei.

Esame tikri lietuviai

"Be galo džiugu, kad mums parodytas toks dėmesys. Kita vertus, tai ne tik garbė, bet ir didelis įpareigojimas išlaikyti gerą vardą, paženklintą "Aukso paukšte". Ir toliau ansamblis sieks skleisti meilę tradicinei kultūrai ir ja užkrėsti kuo daugiau jaunų širdžių", – kalbėjo ansamblį įkūrusi ir dešimtmetį jam vadovaujanti mokytoja Birutė Nemčinskienė.

Ji pasidžiaugė, kad Kaune yra nutūpusi jau ne viena "Aukso paukštė" – šiuo Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimu įvertinti ir folkloro kolektyvai "Bitula", "Ratilėlis", "Gilė". "Tai rodo, kad mes, kauniečiai, iš tiesų gerbiame etninę kultūrą ir esame tikri lietuviai", – pastebėjo B.Nemčinskienė.

Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblis "Dailingė" – ištikimai laikosi liaudies tradicijų, jame muzikuojama šeimomis. "Sesės paragina broliukus dalyvauti, vaikai ima už rankų tėvelius ir jau tada visi buriasi į vieną didelę ansamblio šeimą. Tėveliams gera dainuoti liaudies dainas ne tik todėl, kad jos išties gražios, bet ir todėl, kad vaikai šalia. O ir vaikams dalyvauti kolektyve drauge su suaugusiaisiais – tarsi dovana", – tokį ansamblio portretą piešia Kauno tautinės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Osvalda Ivanauskienė.

Jis kaip didžiulį pranašumą įvardijo tai, kad "Dailingėje" muzikuojama bene visais galimais liaudies instrumentais: ragais, skudučiais, cimbolais, basetle, pūsline, lamzdeliais, dūdmaišiais, sekminių rageliais, dambreliais, nendrės birbynėmis, būgnais, "kiaulėmis", molinukais, švilpomis, neapsieinama be smuikelio, armonikos, bandonijos.

"Kurgi dar galima išmokti muzikuoti tokia instrumentų gausa? Kur galima išmokti dainuoti visų Lietuvos regionų dainų ir kas pamokys autentiškų liaudies šokių, kur išgirsti veik visas galimas lietuvių tarmes, patarmes, šnektas: aukštaičių, žemaičių, dzūkų, suvalkiečių, net mažlietuvių, tai yra šišioniškių", – vardijo O.Ivanauskienė.

Solidus kraitis

Šių metų vasarį "Dailingė" šventė dešimties metų sukaktį ir padovanojo kauniečiams koncertą "Muzikinis kermošius".

Per dešimtmetį sukrautas kraitis ne tik repetuojant, bet ir dalyvaujant etnokultūrinėse stovyklose, ekspedicijose, išdalijamas per miesto, respublikines dainų šventes, dalyvaujant respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, festivaliuose. "Ir vis gražiai, vis įdomiai, vis iš jų grįžtant su apdovanojimais, prizinėmis vietomis", – dailingiečius gyrė O.Ivanauskienė. Kad visa tai neužsimirštų, ansamblis sudėjo į garso plokštelę "Džyru džyru, duok pipirų". Ansamblio įrašų yra ir kolektyviniuose CD. 2016 m. "Dailingės" parengtą projektą "Gyva tradicija – stipri tauta" finansavo Kultūros rėmimo fondas.

Pasak O.Ivanauskienės, tokios aktyvios, rezultatyvios ansamblio veiklos negalėjo nepastebėti Kauno miesto savivaldybė, todėl 2016 m. vasarį "Dailingės" vadovė mokytoja B.Nemčinskienė už pilietinių iniciatyvų įgyvendinimą ir miesto įvaizdžio stiprinimą buvo apdovanota Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medaliu.

Graži paukštelė, graži

"Kauno tautinės kultūros centro bendruomenė gerai pažįsta energingą, visada žvalią, optimistiškai nusiteikusią mokytoją, bendradarbę Birutę Nemčinskienę, didžiuojasi ja, džiaugiasi kūrybingu ir vaisingu jos darbu, telkiant ir išlaikant tokį gražų tautinio paveldo saugotojų ir puoselėtojų būrį", – gražių žodžių negailėjo O.Ivanauskienė.

Lietuvos nacionalinis kultūros centras 2016 m. nominaciją "Geriausias miesto folkloro ansamblis ir jo vadovas" suteikė "Dailingei". Apdovanojimas "Aukso paukštė" folkloro ansambliui bus įteiktas šį penktadienį.

Iškilmių proga "Dailingė" dovanoja šventinį koncertą "Graži paukštelė, graži" ir kviečia pasidžiaugti apdovanojimu balandžio 7 d. 18 val. Kauno kultūros centre "Tautos namai".NAUJAUSI KOMENTARAI

!

! portretas
ASU Boguzis Vladas ir Balenzentiene Ligita gerai kad pensijoj

Daiva

Daiva portretas
Sveikinimai šauniam, tikrą folklorą dainuojančiam ir grojančiam kolektyvui!

Loreta

Loreta portretas
Sveikinu !
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių