Jungtinių Tautų (JT) būstinėje Ženevoje pirmadienį buvo uždengtas nuogą vyrą vaizduojantis bareljefas, taip, ko gero, norima apsaugoti nuo raudonavimo Irano diplomatus, ruošiantis deryboms dėl šios šalies branduolinių ambicijų.
JT pareigūnai atsisakė paaiškinti, kodėl ant sienos esantis bareljefas, kurį įkvėpė garsusis Michelangelo (Mikelandželo) darbas „Adomo sutvėrimas“, buvo uždengtas didžiule balta širma, ir peradresavo šį klausimą Šveicarijos valdžiai.
Tačiau šveicarų laikraštis „Tribune de Geneve“ rašo, kad, paprasčiausiai, nenorima įžeisti Islamo Respublikos delegacijos, kuri atvyksta dalyvauti antradienį ir trečiadienį numatytose derybose.
Irane vyrai viešumoje privalo dengti savo rankas ir kojas, o moterys negali rodyti savo plaukų ir privalo nešioti laisvai krentančius drabužius, kaip to reikalauja Islamo radikalai, kuriuos palaiko įtakingi šalies musulmonų dvasininkai.
Šį bareljefą Jungtinių Tautų (JT) pirmtakei Tautų Sąjungai 1938 metais padovanojo Britanija. Pusiau gulomis atsilošusį nuogą vyrą vaizduojantį bareljefą sukūrė Ericas Gillas (Erikas Gilas). Bareljefas puošią įėjimą į Tarybos rūmus, kur ir turėtų vykti derybos.
Šveicarijos pareigūnai atsisakė kabėti apie laikraščio nurodytą skulptūros uždengimo priežastį, AFP paaiškindami, kad taip siekiama prie įėjimo į susitikimo salę sukurti neutralų foną.
Nors derybos turėtų vykti JT praėjusio šimtmečio ketvirtojo dešimtmečio Tautų rūmuose, ši pasaulinė organizacija nėra oficiali jų šeimininkė.
Surengti Irano delegacijos susitikimą su vadinamąja grupe „P5 plius 1“ pavesta Šveicarijai. Galingųjų grupę sudaro penkios nuolatinės JT Saugumo Tarybos narės (Britanija, Kinija, Prancūzija, Rusija, JAV) ir Vokietija.
Naujausi komentarai