Pereiti į pagrindinį turinį

Pasilepinkite desertais – kokie populiariausi ir ką pasigaminti patiems? (receptai)

2019-05-30 09:42
DMN inf.

Desertas – neatsiejamas šventės atributas, tačiau prekybininkų duomenys rodo, kad įvairius desertus lietuviai skanauja ne tik per šventes. Įvairių „Meistro kokybės“ tortų, pyragaičių, plokštainių, vyniotinių bei kitų desertų vien nuo metų pradžios pirkėjai įsigijo jau daugiau nei 3 mln. kartų – vidutiniškai apie 24 tūkst. kartų per dieną.

Pasilepinkite desertais – kokie populiariausi ir ką pasigaminti patiems? (receptai)
Pasilepinkite desertais – kokie populiariausi ir ką pasigaminti patiems? (receptai) / "Maximos" ir Pixabay nuotr.

„Pastebime, kad pirkėjai rinkdamiesi iš išties plataus asortimento, iš daugiau nei 460 skirtingų desertų, pirmenybę teikia gaivesniems. Anksčiau kiek primiršti vyniotiniai ir vėl yra prisimenami – šios kategorijos prekių paklausa šiais metais išaugo apie 13 proc., lyginant su praėjusių metų sausio-gegužės mėnesių duomenimis. Pats populiariausias vyniotinis – Kuršėnų, kurio šiemet pirkėjai jau įsigijo apie 125 tūkst. kilogramų“, – atskleidžia „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Pasak jos, jau daugelį metų pačiu populiariausiu tortu išlieka tortas su maskarponės sūriu – jo per beveik 5 šių metų mėnesius pirkėjai įsigijo daugiau nei 84 tūkst. vienetų. „Antroje vietoje, pagal populiarumą, tortas „juodoji rožė“ – šokoladinis tortas, perteptas grietinėlės kremu su vyšniomis, puoštas kakaviniu glaistu, kurio įsigyta perpus mažiau nei torto su maskarponės su sūriu – bet visgi net apie 40 tūkst. vienetų. Bene labiausiai populiarėjantis plokštainis – su maskarponės skonio kremu ir aviečių tyrės žele. Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius pirkėjai jo įsigijo net dvigubai daugiau, lyginant su tokiu pačiu laikotarpiu pernai – apie 22 tūkst. kilogramų“ – atskleidžia vadovė.

Jeigu desertą norisi gaminti patiems, „Maximos“ maisto gamybos ekspertas Aidas Poleninas dalinasi 3 lengvai pagaminamų desertų receptais.

Apelsininiai keksiukai su šokolado gabaliukais

Reikės: 2 kiaušinių, juodojo šokolado, 250-300 g miltų, 2 didelių apelsinų žievelės, 100 ml apelsinų sulčių, 100 g tirpinto sviesto, 100 cukraus, žiupsnelio druskos, 1,5 šaukštelio kepimo miltelių, šaukštelio vanilinio cukraus.

„Gamindami šiuos keksiukus įsitikinkite, kad tešlą gerai išmaišėte. Miltų gabaliukų išvengsite, jeigu prieš tai juos persijosite, o visą tešlą maišysite mentele, o ne šluotele. Apelsino žievelę tarkuokite per itin smulkią tarką – tai padės išvengti didelių apelsino žievelės gabaliukų ir jų dydis keksiukuose net nesijaus, tačiau puikiai pajusite apelsino aromatą ir poskonį“, – patarimais dalinasi ekspertas.

Pirmiausia dideliame dubenyje sumaišykite birius produktus – miltus, cukrų, kepimo miltelius, druską bei tarkuotą apelsinų žievelę. Apelsiną perpjaukite perpus ir išspauskite sultis. Kad tešloje neliktų didelių apelsinų žievelės gumuliukų – gerai išmaišykite. Tuomet šiek tiek susmulkinkite juodąjį šokoladą ir sumaišykite su kitais sausaisiais produktais. Paimkite kitą dubenį ir sumaišykite ištirpintą sviestą, apelsinų sultis, vanilinį cukrų ir kiaušinius. Maišykite, kol masė taps vientisa, ir supilkite į dubenį su sausaisiais produktais. Orkaitę įkaitinkite iki 200°C ir paruoškite 12 keksiukų formelių. Keksiukų kepimo formą išklokite vienkartinėmis popierinėmis formelėmis ir supilkite į jas tešlą beveik iki pat viršaus. Kepkite apie 15–20 minučių.

Šokoladainis su avietėmis ir riešutais

Reikės: 185 g sviesto, 85 miltų, 40 kakavos miltelių, 185 g juodojo šokolado, 3 kiaušinių, 275 g rudojo cukraus, 100 g aviečių (gali būti ir šaldytos), 50 g sūdytų lukštentų pistacijų, 100 g pekaninių karijų.

Orkaitę įkaitinkite iki 180°C. Sviestą kartu su smulkintu šokoladu dėkite į dubenį, o pastarąjį statykite virš puodo su verdančiu vandeniu. Atsargiai maišydami leiskite ingredientams ištirpti ir susimaišyti, atidėkite šiek tiek atvėsti. Dubenyje elektriniu plaktuvu suplakite kiaušinius su cukrumi. Į šią masę supilkite pravėsusį tirpintą sviestą su šokoladu ir sukrėskite miltus, sumaišytus su kakavos milteliais. Atsargiai viską sumaišykite.  Berkite susmulkintus riešutus bei avietes – išmaišykite. Gautą tešlą pilkite į kepimo skardą, išklotą kepimo popieriumi. Kepkite apie 25–30 min. Prieš pjaustant pyragas turi būti atvėsęs“, – sako specialistas.

„Jeigu norite naudoti šaldytas avietes ir jos nespėjo atitirpti, tai pyragą vis tiek galite iškepti. Šaldytas ir vis dar sušalusias avietes įdėkite į nedidelį puodą ir kaitinkite ant vidutinės kaitros, kol avietės visiškai atitirps. Jeigu norisi saldesnio pyrago, tai dar kaitinant avietes į jas įberkite cukraus pagal skonį ir nuolatos maišant kaitinkite. Prieš dedant avietes į bendrą pyrago tešlos masę leiskite joms atvėsti“

Obuolių ir migdolų štrudelis

Reikės: 8 obuolių, 40 g smulkintų migdolų, 65 g rudojo cukraus, druskos, malto muskato ir cinamono žiupsnelių, 50 g sviesto, šaldytos bemielės sluoksniuotos tešlos, 40 g džiuvėsėlių.

Pirmiausia įkaitinkite orkaitę iki 200 °C ir šiek tiek apkepkite smulkintus migdolus. Nulupkite obuolius, susmulkinkite ir sumaišykite su cukrumi, muskatu, cinamonu, druska. Tešlą iškočiokite ir patepkite lydytu sviestu, pabarstykite džiūvėsėliais. Į jos vidurį sudėkite įdarą ir tuomet užbarstykite pakeptus migdolus. Užlenkus tešlos kraštus, suvyniokite į vyniotinį. Patepkite jį likusiu lydytu sviestu, dėkite į skardą ir kepkite 50–60 minučių, kol švelniai paruduos. Nepamirškite vyniotino subadyti šakute, kad išeitų susikaupę garai. Patiekite su vanilinio skonio ledais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų