- Paulius Jakutavičius
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Panašus į veidrodinį skaitmeninį fotoaparatą, bet ne veidrodinis. Ir ne kompaktinis. Neseniai Lietuvoje pasirodžiusį „Panasonic Lumix G1“ sunku apibūdinti keliais žodžiais. Techninių savybių aprašymuose jis vadinamas skaitmeniniu keičiamų objektyvų sistemos fotoaparatu.
Panašus į veidrodinį skaitmeninį fotoaparatą, bet ne veidrodinis. Ir ne kompaktinis. Neseniai Lietuvoje pasirodžiusį „Panasonic Lumix G1" sunku apibūdinti keliais žodžiais. Techninių savybių aprašymuose jis vadinamas skaitmeniniu keičiamų objektyvų sistemos fotoaparatu.
Japonijos kompanijos pagamintas 12,1 mln. taškų raiškos fotoaparatas yra iš esmės naujo tipo fotoaparatas, sukurtas pagal tik 2008 rugpjūtį išleistą „Micro Four Thirds" standartą, kuris leidžia gaminti mažesnius fotoaparatų korpusus ir mažesnius keičiamus objektyvus.
Fotoaparatu su standartiniu 14-45 mm (atitinkantis 28-90 mm juostinio fotoaparato objektyvą) naudojausi maždaug savaitę. Ir juo likau patenkintas.
Pirmiausia buvau gana skeptiškai nusiteikęs dėl vaizdo ieškiklio - kuriant „Micro Four Thirds" objektyvų sistemą mažiems fotoaparatams, vietos korpuse veidrodžių sistemai tiesiog neliko, todėl buvo įmontuotas elektroninis vaizdo ieškiklis, kaip kompaktiniuose fotoaparatuose. Juose vaizdo ieškiklį atstoja ekranas arba įmontuojamas nepriklausomas optinis ieškiklis, per kurį matomas kiek kitas vaizdas, negu per objektyvą.
Tačiau „Lumix G1" elektroninio vaizdo ieškiklio kokybė labai maloniai nustebino. Kurį laiką tai net buvau pamiršęs ir galvojau, jog naudoju įprastą veidrodinį fotoaparatą. 1,44 mln. taškų raiškos ieškiklis veikia greitai, tiksliai ir perteikia detalų vaizdą.
Beje, kitas naudingas „Panasonic Lumix G1" dalykas - LCD peržiūros ekranas, galintis tarnauti ir kaip vaizdo ieškiklis. Tai dar viena gera ypatybė, paveldėta iš kompaktinių fotoaparatų, kurios neturi veidrodiniai aparatai. Šį ekraną galima atlenkti ir pasukti.
Kaip ir buvo tvirtinama pristatant šį aparatą, automatinis fokusavimas veikia tikrai greitai, niekuo nenusileisdamas veidrodiniams aparatams. O su kompaktiniais aparatais pagal tai lyginti net neverta - jie gerokai lėtesni.
Fotoaparatas kimšte prikimštas funkcijų. Galima naudoti visiškai rankinius nustatymus, ryškumą nustatyti ranka sukant objektyvo žiedą (beje, tai darant, vaizdo ieškiklyje matosi gerokai priartinta fotografuojamo vaizdo dalis), galima naudoti ir automatinius ar siužetų režimus. Abejoju, ar atsirastų daug žmonių, kurie prasmingai naudotų visas funkcijas. Žinoma, kiekvienas išsirinktų labiausiai jam reikalingas funkcijas.
Tačiau automatinio fokusavimo taško pasirinkimas bet kurioje kadro vietoje atrodo visai nepanaudojama funkcija. Paprastai fotografuojantys naudoja arba automatinį fokusavimo taško išrinkimo režimą, arba jį nustato patys kadro centre.
Iš naudingų funkcijų galima paminėti maksimalaus ISO jautrumo fiksavimą - tai naudinga fotografuojant automatiniu režimu ir norint apsisaugoti nuo trikdžių, kurie atsiranda prie itin didelio ISO jautrumo.
Reziumuojant testo rezultatus, norisi atsakyti į klausimą: kuo „Panasonic Lumix G1" yra geresnis už veidrodinius skaitmeninius fotoaparatus? „Panasonic" atstovai perša nuomonę, jog šio aparato pranašumas - dydis. Jis mažesnis ir lengvesnis nei veidrodiniai, o funkcionalumu, kokybe ir greičiu jiems nenusileidžia.
Tačiau porą savaičių panaudojęs šį aparatą, galiu tvirtinti, kad jis - nepakankamai mažas. Jis telpa į kuprinę greta kompiuterio, bet tuomet joje beveik nelieka vietos. Jo neįsidėsi į rankinę, o jeigu aparatui reikia atskiro krepšio, tai gal labiau verta pirkti įprastą skaitmeninį veidrodinį aparatą. Pastarųjų, pavyzdžiui, populiariausių tarp mėgėjiškų - „Canon" ar „Nikon" aparatų privalumai yra ir didesnis objektyvų pasirinkimas, didesni vaizdo jutikliai (tai lemia geresnę vaizdo kokybę) ir - mažesnė kaina. Tarkim, „Nikon D60" su panašiu komplektuojančiu objektyvu kainuoja 500 litų mažiau nei „Panasonic Lumix G1", kurio kaina prasideda nuo 2199 litų.
Kita vertus, jeigu renkantis vis tik svarbus ir kiekvienas centimetras ("Panasonic Lumix G1", kaip teigiama, 40 proc. lengvesnis ir mažesnis už veidrodinius), taip pat norisi geresnių nei kompaktinių aparatų savybių, kartu išlaikant kai kuriuos jų privalumus (sukiojamą LCD ekraną, kurį galima naudoti kaip vaizdo ieškiklį), „Panasonic Lumix G1" yra visai geras pasirinkimas. Tik nepamirškite įsigyti jam dėklo - jis pravers.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Neištvėrė baisaus poveikio vaikams: ketiname išvyti šį banditą iš savo kaimynystės2
Albanijos ministras pirmininkas Edi Rama (Edis Rama) šeštadienį pareiškė, kad vyriausybė nuo 2025-ųjų bent vieneriems metams uždarys socialinį tinklą „TikTok“. ...
-
Protingiausiu pasaulio žmogumi tituluojamas vyras tikina turįs atsakymą, kas vyksta po mirties17
Christopheris Langanas, kurio intelekto koeficientas (IQ), teigiama, yra aukštesnis nei Alberto Einšteino, pasidalijo savo teorija apie pomirtinį gyvenimą. ...
-
Įstrigę kosmose: NASA vėl atidėjo dviejų astronautų sugrąžinimo misiją
Jau kelis mėnesius Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) įstrigę du JAV astronautai ten liks bent iki kovo pabaigos, antradienį pranešė amerikiečių kosmoso agentūra NASA. ...
-
JK svarsto DI autorių teisių įstatymą, kad padėtų apsaugoti menininkų teises
Jungtinės Karalystės vyriausybė antradienį pradėjo konsultacijas dėl planų suteikti dirbtinio intelekto kūrėjams aiškumo autorių teisių klausimais, siekdama paremti menininkų pajamas ir paskatinti ekonomiką. ...
-
„TikTok“ lygties sprendimų ieško ir Rumunija, ir ES8
Rumunijos politinė sistema išgyvena precedento neturintį sukrėtimą. Kai antrojo prezidento rinkimų turo išvakarėse Konstitucinis teismas anuliavo pirmojo turo rezultatus, kilo poreikis skubiai įsivertinti, kas kelia didesnį pavojų demokr...
-
Žiniasklaida: sutriko socialinių tinklų veikla1
Trečiadienio vakarą sutriko socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ veikla, praneša naujienų portalas „Delfi“. ...
-
Artėjant Kalėdoms „Meta“ stiprina kovą su internetinio apsipirkimo sukčiavimu
JAV technologijų bendrovė „Meta“ pirmadienį paskelbė apie pasaulinę kampaniją prieš sukčiavimą internete, skirtą apsaugoti socialinių tinklų naudotojus nuo internetinių sukčių prieš didžiąsias metų šventes. ...
-
Paviešinta, ko lietuviai ieškojo „Google“ 2024 metais: kas labiausiai kurstė smalsumą?1
Antradienį, „Google“ pateikė sąrašus tendencijų, ko šiemet internete ieškojo Lietuvos gyventojai. Dėmesio centre 2024-aisiais atsidūrė „Eurovizijos“ ir vasaros olimpinių žaidynių herojai, Europos futbolo ...
-
Europos raketa „Vega-C“ po atidėjimų iškėlė palydovą į orbitą
Naujoji Europos raketa nešėja „Vega-C“ ketvirtadienį buvo paleista iš Prancūzijos Gvianos ir pirmą kartą po nesėkmingo 2022 metų skrydžio iškėlė į orbitą palydovą. ...
-
Paleisti du Europos palydovai, turintys imituoti Saulės užtemimus
Į orbitą ketvirtadienį buvo paleisti du Europos palydovai, vykdysiantys pirmąją dirbtinių Saulės užtemimų misiją preciziška rikiuote kosminėje erdvėje. ...