Prasidėjo tryliktasis inovacijų festivalis LOGIN 2019: ko nepraleisti?

 • Teksto dydis:

Ketvirtadienį parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo dvi dienas vyksiantis inovacijų ir technologijų festivalis LOGIN 2019.

Birželio 6-7 dienomis aštuoniose konferencijų salėse pranešimus skaitys 130 žinomų Lietuvos ir užsienio pranešėjų. Dalyviai taip pat kviečiame dalyvauti įvairiuose festivalio vidiniuose renginiuose.

„Šiemet toliau gręžiamės į pasaulį keičiančias technologijas ir pranešimus skirstome į tris pagrindines temas, be kurių neįsivaizduojame visuomenės pažangos: technologijos, verslumas ir kūrybiškumas. Jos apima 14 potemių - nuo pinigų ateities, politikos, dirbtinio intelekto iki tvarios visuomenės ir moterų IT. Kiekvienas dalyvis tikrai galės susidėlioti individualų pranešimų tinklelį pagal savo interesus, – sako LOGIN festivalio direktorė Indrė Petrauskė. – Šiemet festivalis kaip niekad gausus vidiniais renginiais: nuo hakatono, kursiančio išmanios energetikos strategijas, iki specialių dirbtuvių verslams, siekiant parodyti technologijų galią sprendžiant viso pasaulio vaikų problemas“.

Ketvirtadienio rytą prasidėjo ir tik antrosios dienos popietę baigsis hakatonas energetikos inovacijų tema. Įvairių sričių profesionalai ir mėgėjai, susibūrę į komandas, analizuoja šiandienos energetikos iššūkius ir generuoja idėjas šių problemų sprendimams. Idėjų pristatymas ir prizų įteikimas numatomas antrąją festivalio dieną, kur pagrindinis prizas - 2 tūkst. eurų.

Pagrindinėje festivalio scenoje pranešimus skaitys vienas reikšmingiausių inovacijų pažangos ir jo skatinimo keliu žengiančių asmenybių Christopheris Wylie – feisbuko tinklą sukrėtusio skandalo viešintojas, davęs atspirtį vartotojų duomenų saugumo klausimo kėlimui ir privertęs Marką Zuckerbergą stoti prieš Senatą. C. Wylie ant scenos pasirodys antrąją festivalio dieną.

Taip pat Dhiraj Mukherjee – muzikos mylėtojų gyvenimą palengvinęs ir industriją keičiančios platformos „Shazam“ bendraįkūrėjas. Muzikos atpažinimo programėlę už 400 milijonų JAV dolerių pardavęs antrepreneris startuolio sėkmės istorija pasidalins birželio 6 d.

Toomas Hendrikas Ilvesas – buvęs Estijos prezidentas, laikomas kibernetinio saugumo srities lyderiu. Su šiuo metu JAV gyvenančiu T. H. Ilves pokalbis apie valstybės skaitmenizaciją vyks birželio 7 d.

Margrethe Vestager – lygių konkurencinių teisių Europoje sergėtoja, eurokomisarė, stojusi į kovą su „Google“, inicijavusi tokių kompanijų kaip „Amazon“, „Apple Inc. “, „Fiat“ ir „Starbucks“ tyrimus dėl mokesčių slėpimo. Eurokomisarė kalbės apie sąžiningos konkurencijos iššūkius skaitmeninėje eroje birželio 6 d.

Andy King – neįvykusio festivalio „Fyre“ prodiuseris, turintis daugiau nei 30 metų patirtį renginių versle, papasakos apie milžinišką socialinių tinklų įtaką ir pasidalins viena didžiausių pamokų, išgarsinusių jį visame pasaulyje. Pokalbį su A. King bus galima išgirsti birželio 6 d.

Be šių pagrindinių festivalio svečių, pirmąją festivalio dieną, pranešimus skaitys agentūros „Investuok Lietuvoje" vadovas Mantas Katinas, inovatyvaus glotnučių plaktuvo „Millo“ ir kitų startuolių kūrėjas Ruslanas Trakšelis, išmanios žvejybos bendrovės „Deeper“ inovacijų vadovas Donatas Malinauskas, „Pigu.lt“ rinkodaros vadovė Giedrė Vilkė, analitikos programų įmonės „Beyond Analysis“ generalinis direktorius Paul Alexander, programinės įrangos „Cujo AI“ vyriausias technologijų vadovas Santeri Kangas, virtualiojo mentorių tinklo „Intercells“ vadovas Girtas Polis, skaitmeninės rinkodaros agentūros „Good one“ vadovas Tomas Varnas ir kiti.

Antrąją festivalio dieną, birželio 7-ąją, įvairiose festivalio scenose pasirodys: SEB banko vyriausias analitikas Tadas Poviliauskas, Lietuvos valstybės valdomos energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ Inovacijų centro vadovas Vytautas Kieras, Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos narė ir komunikacijos ekspertė Barbora Suisse, netradicinių viešųjų ryšių agentūros „Black Unicorn PR“ steigėja ir vadovė Julija Jegorova ir kiti pranešėjai.

Daug dėmesio abi festivalio dienas bus skiriama ne tik technologijoms, bet ir asmenybėms, kuriančioms inovacijas. Šią filosofiją atspindi ir vieninteliai Lietuvoje apdovanojimai, skirti pagerbti labiausiai interneto plėtrai nusipelniusius žmones ir jų projektus – LOGIN interneto apdovanojimai. Pirmosios dienos vakarą vyksiantis renginys skirtas pažymėti skaitmeninės kultūros pažangą Lietuvoje ir iš 26 kategorijų išrinkti bei apdovanoti geriausius metų skaitmeninio turinio kūrėjus ir projektus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių