Po ankstesnių nesėkmingų bandymų „SpaceX“ ruošiasi paleisti raketą „Starship“ Pereiti į pagrindinį turinį

Po ankstesnių nesėkmingų bandymų „SpaceX“ ruošiasi paleisti raketą „Starship“

2025-05-27 21:22
BNS inf.

Bendrovė „SpaceX“ antradienį planuoja bandomąjį naujos kartos megaraketos „Starship“ skrydį, po to, kai du ankstesni bandymai buvo nesėkmingi.

Po ankstesnių nesėkmingų bandymų „SpaceX“ ruošiasi paleisti raketą „Starship“
Po ankstesnių nesėkmingų bandymų „SpaceX“ ruošiasi paleisti raketą „Starship“ / AFP nuotr.

„Starship“ iš bendrovės bazės „Starbase“ Boka Čikoje, Teksase, turėtų pakilti  po18 val. 30 min. vietos (trečiadienį 2 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Galingiausia kada nors „SpaceX“ sukurta raketa yra 123 metrų aukščio, o bendrovės įkūrėjas Elonas Muskas (Ilonas Maskas) neslepia ambicijų įkurti bazes Mėnulyje ir Marse, kad žmonės galėtų tapti „daugiaplanete civilizacija“.

Šiuo metu NASA siekia, kad modifikuotas „Starship“ variantas taptų pagrindiniu įgulos nusileidimo moduliu per „Artemis 3“ misiją į Mėnulį.

Per pastaruosius du bandymus „Starship“ patyrė nesėkmes, kai jo prototipo viršutinės pakopos įspūdingai sprogo ore virš Karibų jūros.

Bendrovė tikisi, kad agresyvus bandymų metodas, padėjęs jai tapti dominuojančia jėga komercinių kosminių skrydžių srityje, galiausiai vėl pasiteisins.

Tačiau „SpaceX“ pripažįsta, kad pažanga ne visada būna sparti.

Laikraštis „The Wall Street Journal“ nurodė, kad „SpaceX“  šiuo metu didžiausią savo darbuotojų ir išteklių dalį yra sutelkusi į „Starship“, kad kitais metais galinga raketa būtų parengta skrydžiui į Marsą.

Kita vertus, „Starship“ sistema jau tris kartus pademonstravo, kad pirmoji jos pakopa „Super Heavy“ gali sulėtėti ir grakščiai nusileisti į paleidimo bokšto „rankas“.

Šio devintojo skrydžio metu pirmą kartą bus pakartotinai panaudota „Super Heavy“ raketos nešėja. Dėl to šį kartą nebus bandoma sugauti, o bus pasirinktas nusileidimas Meksikos įlankoje.

Kaip ir ankstesnėse misijose, viršutinė pakopa bandys apskrieti pusę Žemės rutulio ir nusileisti Indijos vandenyne.

Pirmą kartą „SpaceX“ taip pat sieks iškelti krovinius – netikras savo „Starlink“ interneto palydovų kopijas, kurios, kaip tikimasi, sudegs atmosferoje.

Išduodama leidimą paleidimui, Federalinė aviacijos administracija (FAA) teigė, kad beveik dvigubai padidino oro erdvės uždarymo zoną – iki 1,6 tūkst. jūrmylių (2,9 tūkst. kilometrų) į rytus nuo paleidimo vietos.

FAA nurodė, kad veiksmus koordinuoja kartu su Jungtinės Karalystės (JK), britų kontroliuojamų Terkso ir Kaikoso salų, Bahamų, Meksikos ir Kubos valdžios institucijomis.

FAA taip pat neseniai leido padidinti metinį paleidimų skaičių nuo penkių iki 25, teigdama, kad dažnesni paleidimai neturės neigiamo poveikio aplinkai. FAA iš esmės atmetė aplinkosaugininkų nuogąstavimus dėl pavojaus jūrų vėžliams ir pakrančių paukščiams.

 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų