Artėjant Lietuvos lakūnų Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 80-osioms metinėms, Lietuvoje vyks pirmųjų Lietuvoje mokomųjų palydovų, raketų ir bepiločių orlaivių konkursas. Ignalinos aerodrome sekmadienį vyko bandomieji skrydžiai. Ūkio ministerija ir Mokslo bei Inovacijų agentūra siekia paskatinti jaunimą domėtis tiksliaisiais mokslais ir prisidėti prie aukštųjų technologijų plėtros Lietuvoje.
Pirmasis startas buvo gana sėkmingas – po keliolikos sekundžių skrydžio lietuviška raketa su vokišku varikliu, prilaikoma nedidelio parašutėlio, sėkmingai nusileido ant aerodromo skraidymo tako.
„Raketa jau skrenda į pakankamai didelį aukštį. Tam reikia specialių leidimų , mums teko registruoti tiek variklius tiek patiems baigti įvairius darbo saugos kursus“, – pasakojo Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.
Kartu su raketų kūrėjais Ignalinos aerodrome savo meistriškumą rodė 16 bepiločių orlaivių konstruktorių komandų.
Prieš trejus metus, pasirašius sutartį tarp Lietuvos ir Europos kosmoso agentūrų, Lietuvos mokslininkams ir pramonei atsivėrė daugiau galimybių kurti naujos kartos erdvėlaivius, mažus palydovus. Mokomųjų palydovų, raketų ir bepiločių orlaivių sudėtingas sistemas jau kuria dešimtys entuziastų iš šalies aukštųjų technikos mokyklų.
Asociacijos vadovai tikisi, kad pirmasis kilogramo svorio lietuviškas palydovas turėtų pakilti dar šių metų lapkritį. Tuo metu pirmasis Estijos kosminis palydovas, sukurtas bendradarbiaujant su suomiais ir vokiečiais, iš Prancūzijos kosmodromo sėkmingai į orbitą iškeltas gegužės 7 d.
Naujausi komentarai