Kovoje su pasiutlige pasitelkė lėktuvus Pereiti į pagrindinį turinį

Kovoje su pasiutlige pasitelkė lėktuvus

2013-11-04 10:11 kauno.diena.lt inf.
Kovoje su pasiutlige pasitelkė lėktuvus
Kovoje su pasiutlige pasitelkė lėktuvus / R.Vilimo/BFL nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijios tarnyba informuoja, kad praėjusią savaitę baigtas rudeninis oralinės laukinių gyvūnų vakcinacijos nuo pasiutligės etapas. Vykdant šį etapą, pirmieji vakciną mėtantys lėktuvai rugsėjo viduryje pakilo iš Klaipėdos oro uosto. Palaipsniui jaukai buvo išmėtyti visoje Lietuvos teritorijoje.

Vakcinacija vykdoma jau septintus metus iš eilės, tam panaudojant nedidelius teritorinius Klaipėdos, Telšių, Paluknio, Molėtų, Aleksoto ir Įstros oro uostus. Oralinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės bus vykdoma ateinančiais metais ir papildomai dvejus metus, kol nebus nustatytas nei vienas šios ligos protrūkis.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, susirgimų pasiutlige atvejų mūsų šalyje nuolat mažėja. Šiemet užregistruotas tik vienas atvejis Varėnos rajone. Pernai oficialiai buvo patvirtinti 5 šios pavojingos užkrečiamos ligos atvejai, 2011 m. – 14, 2010 m. – 33, 2009 – 63.

,,Susiklosčius palankioms oro sąlygoms, šiemet rudeninį etapą baigėme anksčiau, nei planavome. Vienintelis būdas kovoti su šiuo mirtį sėjančiu virusu yra naikinti viruso rezervuarą gamtoje, vykdant naminių ir laukinių gyvūnų vakcinaciją. Tik taip galima užkirsti kelią infekcijai. Naminių gyvūnų savininkai taip pat privalo kartą metuose skiepyti savo augintinius nuo pasiutligės“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Aušra Leščinskaitė – Petrauskienė.

Pasiutligės viruso platintojai pagrinde yra laukiniai gyvūnai – lapės, vilkai, usūriniai šunys, kurie apkrečia vieni kitus, bet gali apkandžioti ir naminius gyvūnus. Pasiutlige gali sirgti katės, šunys, karvės, arkliai, kiaulės, ožkos, avys, virusą platinti – šikšnosparniai, žiurkės, pelės ir kiti graužikai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų