Tautiškumą puoselėjantys drabužiai – ir šventei, ir laisvalaikiui

 • Teksto dydis:

Iš Uralo Rusijoje kilusi dizainerė Natalija Šakelienė teigia, kad jos vyras Ričardas – aistringas patriotas ir lietuvybės puoselėtojas, kuris jai ne tik įskiepijo meilę Lietuvai, bet ir įkvėpė sukurti tautiniais motyvais puoštus drabužius.

"Mano vyras būdamas moksleivis rado sidabrinę penkių litų monetą, ant kurios buvo pavaizduotas Vytis. Jis jį perpiešė, pasigamino trafaretą ir pasisiuvo tais laikais madingą maišelį, ant kurio užpurškė Vyčio simbolį. Su šiuo maišeliu nuėjo į mokyklą, kur kilo didžiulis triukšmas. Už Vyčio simbolį jį net norėjo išmesti iš mokyklos. Mano vyrui Vytis – tai stiprybės ir pasipriešinimo simbolis, todėl, praėjus daugeliui metų po šio įvykio, jis manęs paprašė sukurti drabužį, kurį būtų galima vilkėti ir per šventes, ir kasdien, taip, kad Vytis būtų įkomponuotas pačio drabužio rašte, bet kartu ir neatrodytų provokuojančiai", – prisimena gavusi nepaprastą iššūkį.

Universalu: tapybos darbus primenantys N. Šakelienės drabužiai skirti ir šventei, ir laisvalaikiui. Natalijos Šakelienės / „Nstudija“ nuotr.

Iš pradžių Natalijai kilo mintis pasiūti ne tik vyrišką, bet ir moterišką tokio drabužio variantą sau, kad abu derėtų. "Vyriškiems rūbams kaip foninis raštas buvo naudojami ąžuolo lapai, simbolizuojantys jėgą ir vyriškumą, o moteriškiems – rūtos – grožio ir dorovingumo simbolis. Lietuviški Vyčiai harmoningai įsipynė į audinio raštą. Iš tolo atrodo, kad tai vientisas raštas, o pažvelgus iš arčiau ima ryškėti lietuviškasis Vytis", – pristato naujausią kolekciją jos kūrėja.

Dizainerė pastebi, kad lietuviai valstybinių švenčių metu noriai vilki tokius drabužius. Ji neabejoja, kad dėl subtiliai įkomponuoto Vyčio šios kolekcijos drabužius žmonės mielai vilkės ne tik per valstybines šventes, bet ir laisvalaikiu.

Audinius, ant kurių spaudžiu savo raštus, kruopščiai atrenku.

Tai labai populiarus drabužis tarp patriotų, užsienio lietuvių, kuriems jis visuomet primins, kad jų šaknys – Lietuvoje. Juos labai vertina ir tautiškumą puoselėjančios šeimos, norinčios atrodyti harmoningai, vilkėdamos tarpusavyje suderintą aprangą.

Patriotinę kolekciją sudaro laisvalaikio stiliaus rūbai: džemperis, kelnės, šortai, palaidinė, sijonas, suknelė, kuriuos lengva tarpusavyje derinti. Svarbiausias šios kolekcijos akcentas – tautiniai simboliai, kuriais puošti audiniai: nuo Vyčio, rūtų ir ąžuolo lapų motyvų iki kunigo ir poeto Maironio žodžių.

Lietuviškumo tematika ne pirmą kartą atsispindi dizainerės kūryboje. Pernai vasarą ji sukūrė lininių suknelių kolekciją "Lietuvaitė", kurioje karaliauja Lietuvos gamta – laukų gėlės, paukščiai, rugiai.

Arti dviejų dešimčių kolekcijų pristačiusi R.Šakelienė yra sukūrusi raštais ir piešiniais išsiskiriančią audinių gamybos technologiją.

Stilistika: išskirtinis N. Šakelienės sukurtų drabužių akcentas – tautiniai simboliai, kuriais puošti audiniai. Natalijos Šakelienės / „Nstudija“ nuotr.

"Audinius, ant kurių spaudžiu savo raštus, kruopščiai atrenku. Negailint laiko ir jėgų pavyko sukurti tokią audinių gamybos technologiją, kad nei valant, nei skalbiant drabužis neišblunka, o jo priežiūra lengva", – tikina dizainerė.

Tiesa, ji pripažįsta, kad be pagalbos niekaip to nepadarytų. "Aš sugalvoju idėją, pateikiu modelį, siuvu, o techninę šio darbo dalį – rašto perkėlimą ant audinio – atlieka vyras, kuris ne tik turi teisinį išsilavinimą, bet ir yra meniškos sielos žmogus, baigęs dailės mokyklą", – džiaugiasi savo pagalbininku, pirmuoju darbų vertintoju ir kritiku, puikiai išmanančiu mados užkulisius.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomonė

nuomonė portretas
Jokiu tautiškumu čia nekvepia. Žirgas ir raitelis buvo neatsiejami dalykai Europos, Azijos, vėliau ir Amerijos tautose.

Tokie paraitymai nelabai musu tradicijoje

Tokie paraitymai nelabai musu tradicijoje portretas
bet idomus kuriniai visgi.

cccp

cccp portretas
shiroka moja strona rodnaja
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių