Šventinis įvaizdis: nuo žaismingo iki madingo

Kalėdos – viena gražiausių metų švenčių. Tad ir pasipuošti šia proga norisi ypatingai. „Norėdami sukurti šventišką nuotaiką, verčiau rinkitės ne kalėdinį megztinį, bet blizgantį, švytintį, puoštą karoliukais ar plunksnomis drabužį“, – ragina stilistė Aušra Klimavičė.

Aksesuarų galia

Tinklaraščio „Įkvėpta spalvų“ autorė A. Klimavičė pastebi, kad šiemet mus lydėjo ryškios spalvos: sodri žalia, karališka mėlyna, fuksijų rožinė. Tad jas drąsiai galima įtraukti ir į šventinę aprangą.

„Vis dėlto svarbu atminti, kad ryškios spalvos labiau įsimena, tad ir atsibosta kur kas greičiau. Todėl patarčiau įsigyti ne ryškiaspalvę suknelę ar palaidinę, o ryškios spalvos apatinės dalies drabužį – kelnes ar sijoną. Tokia aprangos detalė tarnaus ne vienus metus, nes, keisdamos viršutinius drabužius, kiekvieną kartą atrodysite vis kitaip“, – atskleidžia stilistė.

Šventinį vakarą ji ragina eksperimentuoti su ryškių spalvų aksesuarais: spalvinga avalyne, rankine ar diržu. „Toks aksesuaras patrauks dėmesį, bet kartu ir neįpareigos kaip drabužiai“, – pataria A. Klimavičė.

Poros principas

Pasak pašnekovės, siekiant harmoningo įvaizdžio, labai svarbu koordinuoti spalvas. Kiekviena spalva aprangos derinyje turi turėti porą.

Esmė: stilistė A. Klimavičė primena – kad ir kokia madinga švytinti apranga, svarbiausia švytėti iš vidaus. A. Klimavičės asmeninio archyvo nuotr.

„Tarkime, dėvite karališkos mėlynos spalvos kelnes. Prie tokios aprangos reikėtų priderinti dar vieną šios spalvos akcentą: panašaus atspalvio mėlyną rankinę, į plaukus įsirišti skarelę ar užsisegti laikrodį mėlynu dirželiu. Renkatės rožinę palaidinę? Į porą puikiai tiks rožiniai bateliai, gaiviai padažytos lūpos ar tokia spalva dekoruota palaidinė, – vardija galimus pasirinkimus stilistė. – Gera idėja su šeimos nariais  susitarti ir į kiekvieno jūsų aprangos derinį įtraukti tos pačios spalvos akcentą. Tai gali būti bet kokios spalvos atspalvis – tiks ir pastelinės ar šviesios spalvos. Šaltuoju metų laiku šviesūs, netgi visiškai balti atspalviai vis labiau populiarėja. Labai svarbu į pasirinktą įvaizdį neįtraukti per daug spalvų, kad bendras vaizdas nebūtų pernelyg margas. Ypatingą dėmesį į spalvų skaičių atkreipkite, jei drabužis spalvoto rašto.“

Žalia ir raudona spalvos – nemari Kalėdų klasika, tačiau A. Klimavičė siūlo nebijoti paeksperimentuoti ir su ne tokiomis tradicinėmis Kalėdų spalvomis.

„Aš esu už harmoningą įvaizdį, tad pirmiausia rekomenduočiau atsižvelgti į spalvas, kurios dera prie jūsų veido atspalvio, plaukų spalvos. Jei vis dėlto nuspręsite likti ištikimi žaliai ir raudonai spalvoms, nerekomenduoju rinktis aksominio audinio šių spalvų drabužių. Su jais rizikuosite priminti Kalėdų Senelį“, – atkreipia dėmesį stilistė.

Būti stilingam – gebėti išsirinkti progai ir laikui tinkamą aprangą.

Audinio raštai ir faktūros

Kuriant šventinį įvaizdį išties verta pažaisti audinių faktūra. Pasak A. Klimavičės, aksomo, žakardo, žvynelių ar metalo blizgesio audiniai visada atrodo šventiškai ir itin puošniai. Galima rinktis ir satiną ar šiais metais labai išpopuliarėjusį gipiūrą.

„Renkantis audinį labai svarbu atkreipti dėmesį į jo kokybę. Lengva suklysti ir vietoje puošnaus aksomo įsigyti tiesiog pigaus pliušo, o vietoje gipiūro – plonų ir minkštų, formos nelaikančių nėrinių, – perspėja pašnekovė. – Drabužis iš nekokybiško audinio atrodys prastai ir pigiai, todėl nepuošniai. Taip pat labai svarbu laikytis taisyklės – kuo įdomesnė audinio faktūra, tuo drabužio kirpimas ir modelis turi būti paprastesni. Visada lengva derinti laisvesnio ar tiesaus silueto švarką, tiesias ar platėjančias, palazzo tipo kelnes ir tiesų, midi ilgio sijoną.“

Jei renkatės raštuotą aprangą, stilistė primena, kad stilingai suderinti du ar daugiau raštų yra gana sudėtinga. Todėl ji rekomenduoja geriau pasirinkti vieną raštą ir jį derinti prie vienos spalvos drabužių.

„Jeigu vis dėlto nuspręsite eksperimentuoti raštais, verta rinktis klasikinius. Pro šalį neprašausite pasirinkę langelius, dryžius, eglutės ar vadinamąjį skaliko dantų (angl. houndstooth) raštą. Šiemet madingas ir leopardo raštas. Jis man labai gražiai atrodo kartu su žvyneliais dekoruotu audiniu, – sako stilistė. – Kalėdiniu laikotarpiu nerekomenduočiau gėlių raštų, juos geriau palikti vasarai. Svarbu prisiminti, kad bet koks raštas dažnai sumažina paties drabužio puošnumą.“

Subtilu: raudona – Kalėdų klasika, tačiau verta rinktis ne raudoną suknelę, o derinti kelis tos spalvos akcentus. A. Gucaitienės nuotr.

Vietoj kalėdinių megztinių

Šventiniam vakarui neretai pasirenkami įvairiais raštais ir piešiniais išmarginti vadinamieji kalėdiniai megztiniai. Pasak A. Klimavičės, mados pasaulyje jie jau laikomi atgyvena, tad tokiu megztiniu pasipuošęs suaugęs žmogus atrodys labiau neskoningai nei išradingai.

Alternatyva: mados pasaulis jau atsisveikina su kalėdiniais megztiniais – verčiau rinkitės blizgantį drabužį.

„Svarbu paminėti ir ekologinį aspektą. Toks megztinis džiugins labai trumpą laiką, o vėliau taps nebereikalingas. Juk greičiausiai per kitas Kalėdas nebenorėsite vilkėti to paties drabužio ir imsite ieškoti ko nors naujo, – atkreipia dėmesį stilistė. – Norėdami sukurti šventišką nuotaiką, verčiau rinkitės ne kalėdinį megztinį, bet blizgantį, švytintį, puoštą karoliukais ar plunksnomis drabužį.“

Pasak A. Klimavičės, tai viena karščiausių mados tendencijų. Jau keleri metai iš eilės tokie drabužiai yra aktualūs ne tik šventiniu laikotarpiu, bet ir kasdien.

„Tai galėtų būti blizgaus audinio kelnės, žvyneliais ar karoliukais siuvinėtas sijonas arba švarkas, kurio rankovės puoštos plunksnomis, – paaiškina stilistė. – Prie tokios aprangos detalės lengvai priderinsite pagrindiniais laikomus drabužius: džinsus, tiesaus silueto kelnes ar baltus marškinius, kuriuos galima dėvėti kasdien. Per Kalėdas ar Naujųjų metų naktį prie tokio drabužio galite priderinti panašų puošnų drabužį, įvaizdžiui suteiksiantį dar daugiau šventiškumo.“

Mažiesiems – daugiau žaismės

Kalėdinių megztinių suaugusiesiems šiais metais geriau nesirinkti, tačiau, A. Klimavičės teigimu, vaikus jie gali papuošti. Linksmi ir žaismingi megztinių piešinėliai jiems patinka.

„Mažiausiuosius galima aprengti spalvingai, įtraukti raštuotų aprangos detalių. Žvyneliais dekoruoto audinio vaikams nesiūlyčiau, nes jis, palyginti su kitais audiniais, yra šiurkštokas. Jei šventė vyksta jaukiame šeimos ar giminės ratelyje, vaikus galima aprengti ir temine apranga, kuri padės įsikūnyti į pasakos ar filmo personažą“, – rekomenduoja pašnekovė.

Tiesa, ji pripažįsta, kad su paaugliais situacija kiek sudėtingesnė, nes jie dažniausiai jau turi griežtą nuomonę apie savo aprangą ir stilių. „Kviečiu į jų nuomonę įsiklausyti. Jei nutiktų taip, kad paauglys vis dėlto paprašys pagalbos renkantis šventinę aprangą, siūlyčiau laikytis tokių pačių stiliaus taisyklių, kaip ir suaugusiesiems“, – pataria stilistė.

Smagiai: vaikai tikrai pasiduos jūsų fantazijos žaismei. Jie noriai puošis dekoratyviais drabužiais ir įsikūnys į pasakų personažus.

Svarbiausia švytėti iš vidaus

Pasak A. Klimavičės, šventinę nuotaiką sukurs ir akį traukiantys aprangos akcentai. Pavyzdžiui, šiuo metu renesansą išgyvena segės, tinkančios tiek moterims, tiek vyrams. Gera idėja segėti ne pavienę sagę, o jų derinį.

Šventiškai atrodyti padės ir ryški batelių spalva ar blizgus diržas, derantis prie laikrodžio arba žiedo.

„Metalinio švytėjimo, aukso ar sidabro spalvos avalynė šiuo metu yra labai populiari. Šventiniam vakarui tiks ir blizgi rankinė ar pirštinės. Beje, blizgius akcentus ir švytinčią avalynę drąsiai galima rinktis ir paprastą dieną. Tikrai nereikia bijoti tokių aksesuarų, nes, net ir praėjus šventiniam šurmuliui, jie tiks prie kasdienių derinių“, – drąsina pašnekovė.

Be abejonės, šventinį vakarą turėtume jaustis patogiai. Vis dėlto kasdienius drabužius stilistė pataria palikti spintoje. „Vienos gražiausių metų švenčių proga išties verta pasipuošti. Tik nerekomenduoju vilkėti vulgarių, labai aptemptų, apnuoginančių daug kūno drabužių. Būti stilingam – gebėti išsirinkti progai ir laikui tinkamą aprangą“, – pastebi ji.

Kaip minėta, švytintys aprangos akcentai jau ne vienus metus išlieka svarbi tendencija. Tačiau A. Klimavičė ragina nepamiršti, kad švytėjimas pirmiausia turi sklisti iš mūsų vidaus.

„Galime vilkėti nors ir patį gražiausią, puošniausią drabužį, bet jei nejausime gerų emocijų, tai atsispindės mūsų veide ir elgesyje. Tad linkiu pajusti šventinę nuotaiką ir prie jos derinti savo aprangą“, – šypsosi ji.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių