Lietuvių tekstilininkai stebina gaminiais

  • Teksto dydis:

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonės seka tendencijas ir vis dažniau gamina funkcionalesnius gaminius, kurie yra palankūs gamtai bei sveikatai. Šiuolaikinė tekstilės pramonė yra neatsiejama nuo inovacijų.

Tai atsispindės ir parodoje "Baltic Fashion & Textile Vilnius". Joje savo produkciją pristatys 100 kompanijų iš dešimties pasaulio šalių, Lietuvos tekstilės ir aprangos įmonės pateikė penkiolika novatoriškų gaminių. Pristatome kelis jų.

Tvirtesnės už plieną apsauginės tamprės

Itin atsparias trinčiai, penkiolika kartų tvirtesnes už plieną ir puikiai apsaugančias nuo karščio tampres pristatė Vilniuje įsikūrusi UAB "Pando moto". Motociklininkai gali pamiršti storus odinius kombinezonus – naująsias visiškai plonas tampres galima naudoti tiek kaip apatinį, tiek kaip pagrindinį drabužį. Gaminyje panaudotos aukštos karinės technologijos, audinio pagrindą sudaro labai aukšto molekulinio slėgio polietileno ir elastano mišinys.

Išmanieji marškinėliai, stebintys sveikatą

MB "Gedvita" apdovanojimams pristato "Cardio GEDI" prototipą, suteikiantį galimybę gydytojams nuotoliniu būdu stebėti širdies veiklą ir elektrokardiogramos duomenis. Tokia idėja Gediminui Mikulėnui gimė po patirto miokardo infarkto. Nauji ir patobulinti išmanieji marškinėliai su jutikliu leidžia nevaržomai mėgautis kasdieniu gyvenimu ir kaupti sveikatos duomenis. Sistemai aptikus nukrypimus nuo normos ribų, informacija naudojantis GSM ryšiu gali būti siunčiama gydytojui. Artimiausiu metu planuojama į išmaniuosius marškinėlius integruoti galimybę matuoti deguonį kraujyje.

Menstruacinės kelnaitės

8–10 tamponų prilygstančios menstruacinės kelnaitės "Dressed in Green" sugeria iki 50 ml skysčių, puikiai tinka net itin gausioms mėnesinėms. Nors skysčius sugerianti kelnaičių dalis yra minkšta ir plona, joje slepiasi net keturi unikalaus antibakterinių medžiagų sluoksniai, padengti sidabro jonais. Pagamintas iš orui laidžios ir nealergizuojančios medžiagos gaminys švelniai, tvirtai priglunda ir užkerta kelią skysčių pratekėjimui. Kelnaites galima skalbti iki 60 laipsnių.

Žmogaus kūną saugantys verpalai

Gintaro verpalai, suausti kartu su linu, apsaugo žmogų nuo išorinių veiksnių. Audiniui sukurti naudojamas pats smulkiausias niekur kitur nepanaudojamas gintaras. Gintaras sukuria nestiprų magnetinį lauką ir, audiniui liečiantis su kūnu ar kitais paviršiais, sukuria labai nestiprų magnetinį lauką bei atstumia neigiamas aplinkos daleles. Tokio tipo audinys yra itin minkštas ir lankstus, iš jo siuvami drabužiai ir namų tekstilės gaminiai. Šią inovaciją pateikė AB "Linas".NAUJAUSI KOMENTARAI

Ginta

Ginta portretas
Stebina ir kainomis

aaa

aaa portretas
Tik didelės kainos net Utenos trikotažą ne pensininkui įveikti

Anonimas

Anonimas portretas
super,isradingi lietuviai...
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių