Šiais metais mados dizaino kolekcijas pristatė 20 VDA MDK bakalaurantų. Šis pristatymas yra dalis pirmosios viešos VDA 2023 m. absolventų baigiamųjų darbų parodos, kuri nuo birželio pradžios pasklido po VDA erdves ir įvairias galerijas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Telšiuose. Parodoje eksponuojami 20 bakalauro ir šeši magistrantūros mados dizaino tyrimai, lankytojai gali išvysti daugiau kaip 300 kūrybos projektų.
Plačiajai publikai atvira baigiamųjų darbų paroda – tai akademijos jauniesiems menininkams suteikta galimybė pristatyti žiūrovams savo kūrybos poziciją, tapti matomam, patraukti ekspertų dėmesį.
Bakalauro studijų programos vadovė, MDK vedėja prof. dr. Renata Maldutienė sako, kad akademiją kasmet palieka tikri mados profesionalai. Jų rankose – visi reikiami įrankiai, padėsiantys jiems veikti savarankiškai, rasti vietą kūrybos ir mados industrijos lauke.
V. Skaraičio nuotr.
„Gerai užauginti vaikai moka gyventi be tėvų pagalbos, mūsų studentai moka projektuoti, konstruoti, siūti, kurti koncepcijas, jas patys įgyvendinti, rengti fotosesijas, mados šou. Labai tikiuosi, kad paketas žinių, kurias jiems įduodame, bus tikrai naudingas“, – po pirmojo bakalaurų mados šou kalbėjo profesorė R. Maldutienė.
Prieš ketverius metus atnaujinta Mados dizaino studijų programa kasmet surenka didžiulį būrį norinčiųjų studijuoti VDA. „Sulaukiame studentų iš užsienio šalių, matome, kaip stipriai skiriasi mokyklos, – sako profesorė. – Italai, pavyzdžiui, puikiai piešia ir kalba apie tai, kaip piešinius paversti projektais, tačiau, kaip tai realiai padaryti, jie neturi nė menkiausio supratimo. Mūsų studentams dėsto Lietuvos ir užsienio mados industrijoje dirbantys dėstytojai, jie studentams perteikia žinias iš savo srities – mados gamybos, konstruktorių biurų, tarptautinių verslo įmonių. Skatiname studentus mąstyti, nes dizaineris pirmiausia – kūrėjas, gebantis kurti ir su komanda, ir pats vienas.“
V. Skaraičio nuotr.
Mados dizaino magistro programa VDA studentus skatina žengti dar toliau ir žvelgti giliau. Sulaukiamą specialistų ir profesionalų, kurie ateina pagilinti žinių, atlikti dizaino tyrimų ir tyrinėti specifinių mados lauko sričių. Jie nebegalvoja vien apie kolekcijas – magistrai savo tyrimuose ieško, kaip įveikti svarbius socialinius, kultūrinius ar istorinius iššūkius. Į VDA magistrantūros studijas atklysta žmonių iš kitų universitetų ir aukštųjų mokyklų – išlyginę studijas, jie galiausiai įgyvendina savo senas, su kūryba susijusias svajones.
R. Maldutienė pasakojo, kad tarp studentų pastaruoju metu itin populiarios savistabos, savianalizės, socialinės ir pasaulio gelbėjimo temos. Jaunieji kūrėjai daug galvoja apie save ir pasaulį, jie yra pasirengę padaryti daug gražių dalykų aplinkai ir visuomenei. „Tvarumo idėjų persunkta visa mūsų programa, visi kursai, – teigia profesorė. – Tvarumas – ne tik ekologija, bet ir gera dizainerio savijauta. Šiandien daug kalbama apie tai, kad mada praranda savo reikšmę ir prasmę. Galime sakyti, kad drabužiai išvis nebereikalingi, juk, jei viskas sustotų, mes dar 100 metų turėtume kuo apsirengti. Tačiau mada – ne vien tuštybė, ji yra ir žmogaus saviraiškos būdas. Tik, be jokios abejonės, ji privalo keistis, pereiti į kitą kokybę, daugkartinį naudojimą. Dizaineris tam ir yra, kad visa tai įvertintų kritiniu kūrėjo žvilgsniu ir kurtų geresnį pasaulį,“ – sako profesorė.
Naujausi komentarai