Pereiti į pagrindinį turinį

R.Kuodis: mūsų ekonomika nebūdavo tokia prasta, kokios mažos būdavo pensijos

2011-03-23 01:33
R.Kuodis: mūsų ekonomika nebūdavo tokia prasta, kokios mažos būdavo pensijos
R.Kuodis: mūsų ekonomika nebūdavo tokia prasta, kokios mažos būdavo pensijos / Gino Dabašinsko (BFL) nuotr.

„Esu daręs studiją, kodėl mūsų pensijos yra santykinai mažos palyginus su mūsų ekonomika. Atsakymai iš esmės buvo du. Pirma, šešėlinės ekonomikos dydis: šita problema praktiškai 10 metų egzistuoja ir politikai ją sėkmingai ignoruoja. Antra, privilegijuotos grupės, kurios arba nemokėdavo „Sodrai“, arba mokėdavo tik bazines įmokas“, - BTV laidoje „Karštas vakaras“ teigė ekonomistas dr. Raimondas Kuodis.

„Šiandien vienam lite išmokamos pensijos yra daugiau nei dvidešimt procentų skolintų pinigų“.

„Kokią sistemą bepaimtume, kaip ji bebūtų organizuojama, ji vis tiek remiasi pagamintu šalyje produktu ir žmonės negali sau leisti sėdėti pensijoje ant pečiaus 30 metų, nes tada bet kuri sistema žlugtų.

Iš tikrųjų, pensinio amžiaus didinimas yra vienintelis būdas stabilizuoti ekonomiką. Ir pasaulis nieko gudresnio nesugalvojo: nei mokesčių kėlimas, nei kažkokios kitos priemonės čia problemos iki galo neišspręs“, - tvirtino dr. R. Kuodis.

„Aš, suprasdamas ir analizuodamas problemą jau daug metų, pasiūliau integruotą sistemą, kuri sprendžia problemą iš karto iš kelių pusių. Kalbu apie virtualių sąskaitų sistemą: kad „Sodros“ sąskaita būtų kažkuo panaši į žmogaus banko sąskaitą. T.y., kad pinigai nebūtų metami į bendrą katilą, o politikai po to negalėtų jų dalinti kaip norėtų. Mano siūlomu atveju žmogus matytų: štai tiek per gyvenimą sumokėjau, tiek galiu tikėtis iš tos sistemos, kaip kad galiu tikėtis iš banko, kaupęs jame indėlį, - aiškino R. Kuodis. - Reikia pakeisti paskatą, kad žmogui rūpėtų mokėti „Sodrai“. Be šito mes problemos neišspręsime. O tiems žmonėms, kurie gauna mažus atlyginimus, jiems niekas nesikeistų: būtų valstybės perskirstymo funkcija, juos subsidijuotų per bendro biudžeto mokamą pensiją kaip ir iki šiol. Čia niekas nesako, kad „Sodroje“ nebeliktų perskirstymo“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų