Paskutinis žinomas Pirmojo pasaulinio karo mūšių dalyvis britas Claude'as Choulesas mirė Australijoje, būdamas 110 metų.
Jis buvo paskutinis tebegyvenantis iš daugiau nei 70 mln. karių, mobilizuotų per šį didžiulio masto konfliktą.
Gyvenimo pabaigoje apakę ir beveik visiškai apkurtęs veteranas, draugų vadintas Chucklesu, mirė naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Perto mieste esančiame pensionate, kuriame jis gyveno.
"Galiu patvirtinti, kad jis užgeso. Jo šeima sakė, kad jis mirė šiandien apie vidurnaktį", - Australijos gynybos pajėgų atstovas Gary Boothas, kuris palaiko glaudžius ryšius su C.Chouleso šeima, informavo naujienų agentūrą AFP.
"Dar per anksti kalbėti apie pasiruošimus laidotuvėms", - pridūrė jis.
G.Boothas, kad su šio žmogaus mirtimi baigiasi ištisa epocha.
"Jis buvo gyvoji istorijos dalelė, o jam mirus, jog nebeliko. Nebeliko nei vienos grandies, siejančios su (Pirmojo pasaulinio karo) aktyviosios tarnybos nariais, - aiškino pareigūnas. - Sunku įsivaizduoti visus dalykus, kurių jam yra tekę matyti gyvenime - abu pasaulinius karus, nuo arklio traukiamo vežimo iki žmogaus išsilaipinimo Mėnulyje."
Anksčiau šiais metais mirus amerikiečiui Frankui Bucklesui, C.Choulesas buvo paskelbtas vieninteliu žinomu tebegyvenančiu Didžiojo karo mūšių dalyvių. Per šį konfliktą žuvo arba buvo sužeisti iš viso 37 mln. karių.
Manoma, jog šiuo metu vienintelė pasaulyje Pirmojo pasaulinio karo veteranė yra Didžiojoje Britanijoje gyvenanti 110 metų Florence Green, kuri tarnavo Karališkųjų oro pajėgų nekoviniame skyriuje.
Anglijoje gimęs C.Choulesas 1916 metais pradėjo tarnybą Karališkojo karo laivyno laive "HMS Impregnable", būdamas 15 metų. Pasibaigus karui jis matė, kaip vokiečiai skandina savo karo laivuis Skapa Flou karinėje bazėje Didžiosios Britanijos šiaurėje.
Po karo jis persikėlė gyventi į Australiją ir nuo 1926 metų tarnavo Australijos karališkajame karo laivyne.
Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, C.Choulsas tarnavo torpedų operatoriumi Australijos vakariniame mieste Frimantle ir dalyvavo padarant nekenksminga pirmąją vokiečių jūrinę miną, išmestą bangų viename paplūdimyje.
Po karo jis tęsė tarnybą laivyne, o prieš išeidamas į pensiją dirbo krevečių žvejybos pramonėje Perto pietiniame priemiestyje Seifti Bėjuje.
C.Choulesas paliko dvi dukras, 13 vaikaičių, 26 provaikaičius ir du proprovaikaičius.
Naujausi komentarai