"Viči-Aistes" egzaminuos Eurolygos čempionės


2010-10-27
Romas Poderys

Europos moterų krepšinio Eurolygos sezoną Kauno "Viči-Aisčių" ekipa pradės dvikovą su viena tituluočiausių pastarojo penkmečio komandų – Vidnojės "Spartak" (Maskvos sritis).

Šiandien "Viči-Aisčių" ir "Spartak" krepšininkės susitiks Kauno sporto halėje. Tai bus pirmoji C grupės dvikova.

Nuo 2006-ųjų iki 2009-ųjų "Spartak" klubui vadovavo ir jį rėmė žinomas verslininkas Šabtajus fon Kalmanovičius, tragiškai žuvęs pernai lapkritį. Jo globojamos spartakietės triskart laimėjo Eurolygos varžybas, 2006 m. iškovojo Europos taurę, o 2009 m. – supertaurę.

Šiemet iškovotą ketvirtą iš eilės Eurolygos čempionių titulą spartakietės skyrė Š. fon Kalmanovičiui, kurio pradėtą darbą tęsia jo žmona Ana Archipova-fon Kalmanovič – ji yra klubo generalinė direktorė.

"Spartak" treniruoja amerikietė Pokey Chatman. Jos vadovaujama Luizianos universiteto "Lady Tigers" ekipa triskart dalyvavo JAV studenčių čempionatų finalo ketvertų turnyruose.

Vidnojės komandoje yra kelios pirmojo ryškumo moterų krepšinio žvaigždės: dukart olimpinė, 2002 m. pasaulio ir 2004 m. WNBA čempionė amerikietė Suzanne Bird, dukart geriausia Europos metų (2007 ir 2008 m.) krepšininkė latvė Anetė Jekabsonė-Žogota, ilgametė Rusijos rinktinės žaidėja, dukart Europos čempionė ir dukart pasaulio vicečempionė Ilona Korstin.

Šį sezoną spartakietės jau iškovojo pirmąjį trofėjų – Europos supertaurę, finalo mače 70:61 įveikusios Atėnų "Athinaikos" (Graikija) komandą.

"Tarpsezoniu "Spartak" atsisveikino su pagrindine žaidimo organizatore amerikiete Diana Taurasi. Mano žiniomis, ne geriausios sportinės formos yra jos poziciją užėmusi S.Bird, tačiau Vidnojės klube yra pakankamai patyrusių krepšininkų, kurios gali pakeisti lyderes ir vargu ar kas nors pastebės, kad kai kurios žvaigždės nerungtyniauja. Atkreipėme dėmesį, kad spartakietės kartu treniravosi vos dvi savaites, todėl gali būti, kad komanda – nesusižaidusi. Mėginsime tuo pasinaudoti", – sakė dienraščiui "Viči-Aisčių" vyriausiasis treneris Mantas Šernius.


"Spartak" vizitinė kortelė

Suzanne Brigit Bird JAV gynėja 175

Nadežda Grišajeva Rusija puolėja 195

Anetė Jekabsonė-Žogota Latvija puolėja 176

Marina Karpunina Rusija gynėja 178

Ilona Korstin Rusija gynėja 183

Jelena Milovanovič Serbija puolėja 190

Irina Osipova Rusija vidurio puolėja 196

Jana Panevina Rusija gynėja 168

Epiphanny Prince JAV gynėja 175

Noelle Quinn JAV puolėja 183

Jekaterina Ruzanova Rusija gynėja 178

Irina Sokolovskaja Rusija puolėja 187

Sonia Petrovič Serbija puolėja 189

Natalija Vieru Moldova vidurio puolėja 196

Vyriausioji trenerė Pokey Chatman (JAV).