Serbų trenerio karjera Lietuvoje truko neilgai


2005-01-29
Dovilė KAMARAUSKIENĖ
Serbų trenerio karjera Lietuvoje truko neilgai

Abipusiu susitarimu nutraukta V.Djurovičiaus ir “Lietuvos ryto” sutartis

Vilniaus “Lietuvos ryto” krepšinio komandos vyriausiuoju trenriu nuo vakar nebedirba serbas Vladė Djurovičius. Šią žinią oficialiai patvirtino “Lietuvos ryto” klubo direktorius Jonas Vainauskas.

“Treneris pasitraukė dėl asmeninių priežasčių, kontraktas nutrauktas abipusiu susitarimu”, - teigė J.Vainauskas.

Lietuvos vicečempionų ekipa sėkmingai pradėjo sezoną, skynė pergales vieną po kitos. ULEB taurės turnyro grupės varžybas “Lietuvos rytas” baigė pirmoje vietoje, patyręs tik vieną pralaimėjimą Belgrado “Crvena Zvezda” (Serbija ir Juodkalnija) ekipai. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate vilniečiai pirmą kartą pralaimėjo antrajame rate Kauno “Žalgiriui”, o sausio 22 dieną turėjo pripažinti kauniečių pranašumą ir antrą kartą.

Sausį “Lietuvos rytą” Baltijos krepšinio lygos rungtynėse nugalėjo ir latvių “Ventspils”.

V.Djurovičius, vos spėjęs apsižvalgyti Lietuvoje, kiekviena proga peikė Lietuvos krepšinio arenas ir lygino jas su Albanija. Jis taip pat aiškino, kad Lietuvos krepšininkai nemoka gerai gintis ir tai yra didžiausia mūsų bėda.

“Man liūdna atsisveikinti su gražiuoju jūsų miestu ir komanda, bet taip jau susiklostė reikalai. Komanda yra gera, stipri, ji gali daug pasiekti. Linkiu jai kuo geriausios kloties. Gal būtume iškovoję dar daugiau pergalių, jeigu ne sunki lyderio Frederiko Hauso trauma. Buvo malonu dirbti ir su “Lietuvos ryto” ekipa, ir su klubo žmonėmis, kurie laikėsi įsipareigojimų, neturėjau jokių problemų”, - “Lietuvos ryto” klubo interneto svetainėje cituojamas 56 metų V.Djurovičius, kuris jau šiandien iškeliauja namo į Belgradą.

Manoma, jog V.Djurovičių “Lietuvos ryte” netrukus turėtų pakeisti slovėnas 38 metų Tomas Mahoričius, anksčiau dirbęs Liublianos “Olimpija” vyriausiuoju treneriu ir su ja viešėjęs Kaune žaisti Eurolygos rungtynių. Šį sezoną T.Mahoričius pradėjo Vroclavo “Deichman Slask” (Lenkija) komandoje, iš kurios neseniai pasitraukė.

Vroclavo klubas žaidė ULEB taurės turnyro G grupėje kartu su “Lietuvos rytu”. Nors “Deichman Slask” pateko į kitą ULEB taurės etapą, tačiau Lenkijos čempionate žaidė ne taip sėkmingai ir po trijų iš eilės pralaimėjimų T.Mahoričius nutarė pasitraukti.