Lietuvos futbolo rinktinės vartininkas vėl grįžta į šalį, iš kurios norėjo kuo greičiau išvažiuoti
Lietuvos nacionalinės rinktinės vartininkui 32-ejų metų Gintarui Staučei šių metų pavasarį pasibaigęs jo pirmasis sezonas Graikijoje kainavo daug nervų ir kantrybės.
Atstovaudamas Atėnų Akratitos komandai, lietuvis pateko į geriausių šios šalies aukščiausiosios lygos vartininkų trejetuką, po 1-ojo šalies čempionato rato tapo geriausiu savo klubo futbolininku, daug prisidėjo, kad jo komanda išliktų pajėgiausių klubų divizione.
Vis dėlto Graikija atnešė ne laimę, o apmaudą ir sugadintus nervus: šioje šalyje lietuvis beveik metus žaidė nelegaliai. Norėdamas ištrūkti iš Graikijos vartininkas savo noru paaukojo trijų mėnesių atlyginimą.
Klubą padavė į teismą
- Tokios netvarkos dar nemačiau niekada gyvenime. Atrodė, jog Graikijos atsikandau visam gyvenimui, tačiau, kaip sakoma, niekada nesakyk niekada, - sakė Kauno dienai futbolininkas, šiomis dienomis pasirašęs vienerių metų kontraktą su kita graikų komanda Fostira.
Lietuvoje G.Stauče nesusidomėjo nei UEFA taurės turnyre dalyvaujantis Klaipėdos Atlantas, nei Marijampolės Sūduva.
Su Graikijos Akratitos, kurią remia Atėnų merija, G.Staučė buvo pasirašęs dvejų metų kontraktą (vienas plius vienas). Tačiau neiškentęs, kad šeima šioje šalyje gyvena, o jis dar ir žaidžia nelegaliai, lietuvis pradėjo ieškoti išeities. Po to, kai klubas tris mėnesius jam nemokėjo atlyginimo, G.Staučė kreipėsi į teismą.
Lietuvis labai norėjo grįžti į Vokietiją, bet pagal kontraktą su graikais tik birželio mėnesį galėjo pereiti į kitą klubą. Paskutinę akimirką Gintaras nespėjo į Vokietijos antrosios bundeslygos Braunschweig Eintracht komandą, kuri pasirašė kontraktą su savo šalies vartininku.
Tad vėl - Graikija.
Žaidėjai tapo turistais
- Graikijoje - didelė netvarka. Pasirašę su manimi kontraktą, ankstesnio klubo - Akratitos - vadovai visiškai nesirūpino sportininko viza, - Kauno dienai pasakojo G.Staučė. - Vėliau parūpino kažkokius dokumentus, kurie pusmečiui suteikė pusiau legalaus žmogaus statusą. Tačiau paskutinius tris mėnesius vėl žaidžiau nelegaliai.
Čia tokių žmonių labai daug, nusiramink, - ramino mane graikai. Tačiau jei policija būtų patikrinusi mano dokumentus, būčiau mokėjęs didelę baudą - mažiausiai 100 eurų už dieną ir deportuotas iš šalies.
Lietuvos rinktinės vartininkas perspėjo ir į Akratitos komandą atvykusius kitus du lietuvius - saugą T.Ražanauską ir puolėją G.Mikulėną, kuriems vargais negalais pavyko sutvarkyti dokumentus ir gauti... turistų vizas.
Turkai geresni
- Norėdamas kuo greičiau išvykti iš Graikijos, nereikalavau ir trijų mėnesių atlyginimo. Tiesa, apmaudu, kad, pasirašant kontraktą, apgavo ir man talkinę vertėjai, - nusiminęs kalbėjo vartininkas. - Jiems paaiškinau, kad būtinai būtų įrašytas punktas, jog graikams priklausau iki kovo 30 dienos. Tačiau jie, matyt, pasielgė neatsakingai arba buvo gavę kyšį, todėl kovą pakeitė birželiu.
Lietuvis Kauno dienai teigė nusivylęs Graikija:
- Žmonės nemandagūs, nesvetingi, sirgaliai agresyvūs. Nekultūringi net policininkai. Atėnuose - tvanku, nešvaru, dulkės ir smogas, dažnai sirgo vaikas, - pasakojo G.Staučė. - Turkijoje, kur žaidžiau ne vienerius metus, buvau jaukiau, daug šiltesni buvo ir žmonės.
Vis dėlto nusprendęs vėl rungtyniauti Graikijoje, turtingesniame nei Akratitos klube, G.Staučė teigia pasirinkęs šiuo metu geriausią, jo nuomone, pasiūlymą, tačiau pridūrė būsiąs atsargesnis.
Naujausi komentarai