Fortūna nusigręžė dar kartą

2004-01-30

Moterų Eurolygos B grupės 12-ojo turo rungtynėse trečiadienį Lietuvos čempionė Vilniaus “Lietuvos telekomo” komanda žaidė pagal tą patį scenarijų, kaip ir didžiąją sezono dalį - pralaimėjo minimalia persvara paskutinėmis mačo minutėmis. Šįkart vilnietės namie 56:59 neatsilaikė prieš Samaros SGAU (Rusija) ekipą. Pirmajame rate praėjusių metų lapkričio mėnesį “Lietuvos telekomas” išvykoje Samaros komandai taip pat pralaimėjo po dramatiškos kovos 63:64.

Jau anksčiau praradusi visas galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas, Vilniaus komanda patyrė devintąją nesėkmę ir liko septintoje vietoje, o Samaros komanda su penkiomis pergalėmis - šešta.

Pirmajame kėlinyje aikštelės šeimininkės pirmavo 12:4, 18:10. Per pirmąsias 10 min. Jurgita Štreimikytė pelnė pusę Vilniaus ekipos taškų - 10. Vėliau vyko kova taškas į tašką. Trečiajame kėlinyje šiek tiek geriau žaidė Samaros krepšininkės, 30-ąją min. įgijusios 6 taškų pranašumą (45:39).

Likus žaisti 5 min. 15 sek., Rusijos klubas buvo įgijęs didžiausią 8 taškų persvarą (57:49). Paskutiniąją rungtynių minutę po J.Štreimikytės dviejų taiklių baudos metimų komandas skyrė 3 taškai - 54:57. Likus žaisti 20 sek., Aušra Bimbaitė aikštės viduryje perėmė kamuolį, tačiau tuoj pat Samaros krepšininkės jį susigrąžino ir sėkmingai baigė ataką. Aidint finalinei sirenai, 2 taškus dar pelnė J.Štreimikytė.

“Lietuvos telekomo” komandos vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas po rungtynių sakė, kad nepavyko sėkmingai baigti greitų atakų, trūko gero įžaidėjos Rimos Valentienės žaidimo. Anot trenerio, neblizgėjo ir kitos krepšininkės, o lyderės J.Štreimikytės pastangų neužteko. Anot trenerio, komanda išgyvena krizę.

SGAU komandos vyriausiasis treneris Igoris Grudinas sakė, kad žaidimas nebuvo kokybiškas, tačiau iki pat rungtynių pabaigos išliko intriga, o jo komandą lydėjo sėkmė.

Kitas Eurolygos rungtynes “Lietuvos telekomas” žais vasario 4-ąją svečiuose su Valensijos “Ros Casares” (Ispanija) ekipa.

Vilniaus “Lietuvos telekomas” - Samaros SGAU 56:59 (20:15, 11:13, 12:17, 13:14). 1200 žiūrovų. “Lietuvos telekomui” taškų pelnė: J.Štreimikytė 25 (atkovojo 11 kamuolių), L.Vašington 10, I.Baranauskaitė 9, S.Valužytė 7, D.Velišajeva 4, I.Nikonovaitė 1 (R.Valentienė, A.Bimbaitė, S.Mallory); SGAU: I.Korstin 13,

M.Stepanova 11 (atkovojo 21 kamuolį), O.Rachmatulina ir M.Mwadi - po 10, O.Naimušina 7, O.Artiošina 6,

M.Ferdinand 2 (T.Ščiogoliova, O.Podkovalnikova). Taiklumas: dvitaškiai - 22/59 (37 proc.) ir 16/48 (33), tritaškiai - 0/8 (0) ir 3/14 (21), baudos - 12/18 (67) ir 18/22 (82). Atkovota kamuolių 37 ir 38, perimta 8 ir 10, klaidų 14 ir 18.