Paslaptis — nesibarti dėl krepšinio


2008-04-05
Paslaptis — nesibarti dėl krepšinio

Auksinių ir sidabrinių vestuvių poros žino, kaip svarbu tolerancija ir pasitikėjimas

Auksines ir sidabrines vestuves atšokusios klaipėdiečių Petrauskų šeimos kursto aplinkinių pavydą ir smalsumą. Tėvų šeima kartu 50 metų, sūnaus – 25 metus.

Kaip jiems tai pavyko šiais visuotinės vertybių infliacijos laikais?

Pasirodo, dideli dalykai prasideda nuo mažų – dvi tvirtos poros niekuomet neleido gyvenimo aptemdyti barniams dėl individualių pomėgių.

Romantika tapo brandi

Jau 50 metų vedę Aldona ir Algimantas Petrauskai prisipažino, kad juos suvedė krepšinis. Besivaikydami kamuolį fizinio lavinimo mokytojas ir matematikė nepraleido progos pasižvalgyti ir į šalis.

Vestuves klaipėdiečiai atšoko būdami 27-erių. Gandrai buvo dosnūs – išsyk padovanojo dvynukus Algimantą ir Rimantą. Po septynerių metų gimė duktė Asta.

„Laimės gyvenimas nešykštėjo, tačiau buvo ir sunkesnių dienų. Kai gimė dvynukai, man teko daug keliauti po buvusią Tarybų Sąjungą – teisėjavau krepšinio varžybose. Esu dėkingas žmonai už supratingumą. Ji žinojo, kad krepšiniui esu pardavęs sielą“, – juokėsi auksines vestuves atšventęs Algimantas Petrauskas.

Romantika po 50 bendro gyvenimo metų? Klaipėdietis tikino, kad ji neišsisklaidė, nors ir nebėra jaunatviškai valiūkiška: „Tai ypatingas ryšys, kuriame telpa bendri tikslai, norai, mylimi vaikai, šeši šaunūs anūkai.“

Svarbiausia – netrukdyti

Kartu su tėvais Klaipėdoje praėjusį šeštadienį savo sidabrines vestuves, tai yra, 25-erių bendro gyvenimo metų sukaktį, atšoko vienas iš dvynukų Rimantas Petrauskas ir jo žmona Vita.

Pastarųjų meilė įsiplieskė studentiškuose vakarėliuose. „Inžinierius ir menininkė puikiausiai suderėjo, nors atrodytų, kad mūsų polinkiai visiškai skiriasi“, – juokėsi Klaipėdos kolegijos dėstytoja ir Klaipėdos muzikinio teatro vyriausioji administratorė Vita Petrauskienė.

Moteris neslėpė, kad dvidešimt penkeri santuokos metai daug ko išmokė.

„Svarbiausia – netrukdyti vienas kitam realizuoti savo idėjas. Neįsivaizduoju tvirtos santuokos be pasitikėjimo ir supratingumo. Žmonoms verta susitaikyti, kad vyrai kartais nori pabūti su savo bičiuliais, o sutuoktiniai neturėtų purkštauti, jei moterys užsimano susitikti su draugėmis“, – dalijo laiko patikrintus receptus klaipėdietė.

Sūnums geri pavyzdžiai

V.Petrauskienė, kaip ir jos anyta, sporto niekuomet piktai nelinksniavo: „Vyras buvo pasinėręs į lengvąją atletiką – šokinėjo į aukštį. Šis pomėgis netapo priežastimi bartis. Pati esu veikli, tad visuomet turėjau, kuo užsiimti, kai vyro nebūdavo šalia.“

Moters nuomone, geri bendravimo pavyzdžiai yra paveldimi. Savo dviem sūnums Vytautui ir Gediminui šeima perdavė ne tik didžiųjų švenčių tradicijas, bet ir sekmadieninių pietų ritualą.

V.Petrauskienė spėjo, kad už darnius šeimos santykius galbūt reikėtų padėkoti ir kosminėms jėgoms.

„Pati esu gimusi po ugnies ženklu, o vyras ir abu sūnūs atstovauja oro stichijai. Jie pučia – aš degu“, – juokėsi sidabrinių vestuvių nuotaka.