Stebuklas Hudsono upėje
Tarsi Holivudo trileryje su laiminga pabaiga bendrovės "US Airways" lėktuvas avariniu būdu nusileido Hadsono upėje Niujorke. Visiems 155 laineryje buvusiems žmonėms stebuklingai pavyko išsigelbėti.
"Airbus 320" su 150 keleivių ir penkiais įgulos nariais tik pakilęs iš LaGuardios oro uosto perdavė pagalbos signalą.Vienu metu sustojo abu lėktuvo varikliai.
"Varikliai sprogo ir užsiliepsnojo, visur pasklido dūmai, – pasakojo vienas iš keleivių Jeffas Kolodjay. – Įgulos kapitonas išėjęs pasakė prisisegti diržus, ir stipriai."
Patyrusiam pilotui Chesley Sullenbergeriui III vis dėlto pavyko 1549-uoju reisu į Šarlotę, Šiaurės Karolinoje, skrendantį lainerį švelniai nutupdyti ant vandens.
"Lėktuvas nesileido greitai. Vandenį jis palietė labai švelniai", – pasakojo vienas liudininkas.
Vos nusileidus, pro avarines duris keleiviai ir įgulos nariai užsidėję gelbėjimo liemenes puolė į ledinį upės vandenį. Laimė, gelbėjimo tarnybos sureagavo labai greitai. Joms į pagalbą atskubėjo privačių keltų įgulos. Paskutinis lainerį paliko sėkmingai jį nutupdęs įgulos vadas Ch.Sullenbergeris. Buvęs karinių pajėgų, o vėliau beveik tris dešimtmečius civilinės aviacijos pilotas taip ir neužsidėjo gelbėjimo liemenės.
Dauguma lėktuvo keleivių ir įgulos narių atsipirko lengvai – išsigando ir sušalo lediniame vandenyje. Tik viena įgulos narė susipjaustė koją. Niujorko meras Michaelas Bloombergas sakė nežinantis apie "jokius rimtus sužeidimus" ir dar kartą pagyrė Ch.Sullenbergerio įgūdžius.
"Pilotas atliko puikų darbą – sugebėjo nutupdyti lėktuvą upėje ir evakuoti visus keleivius, – kalbėjo Niujorko meras. – Ilgai kalbėjausi su juo. Pilotas net du kartus patikrino, ar lėktuvas tuščias."
Iš pradžių Federalinė aviacijos administracija pranešė, kad lėktuvas galėjo susidurti su paukščiais, nes tame rajone tuo metu skraidė daug paukščių. Teroro akto galimybė atmesta.
Šis incidentas įvyko praėjus 27 metams ir dviem dienoms po to, kai "Air Floridos" lėktuvas "Boeing 737-222" per pūgą vos pakilęs rėžėsi į 14-osios gatvės tiltą Vašingtone ir nukrito į Potomako upę. Per tą 1982 m. sausio 13-osios katastrofą žuvo 78 žmonės, tarp jų – keturi ant tilto buvę automobilininkai.