„Žalgiriui“ nepavyko apginti SEB BBL čempionų titulo

2009-04-25
Diena Media inf.

Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) finalo ketvertas baigėsi amerikiečio Chucko Eidsono vedino Vilniaus „Lietuvos ryto" pergale. Finale rungtyniavę Kauno „Žalgirio" krepšininkai per antrąją mačo pusę nesugebėjo rasti priešnuodžių varžovų žaidimui ir pralaimėjo 74:97 (25:26, 24:26, 6:22, 19:23).

Rungtynių pradžioje kamuolys tinklelį skrodė po Manto Kalniečio ir Dainiaus Šalengos tritaškių (8:2). „Lietuvos rytas" laikėsi ant Chucko Eidsono pečių, kuris per 4 minutes pelnė 8 taškus ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų (11:13). Tuomet įdėjo Eurelijus Žukauskas, Paulius Jankūnas sumetė 3 baudos metimus ir dar vieną tritaškį pataikė D.Šalenga, sukraudami „Žalgiriui" 10 taškų pranašumą – 21:11. Vilniečius ir toliau traukė C.Eidsonas, kuris per pirmąjį kėlinį surinko 17 taškų, ir suteikė savo komandai minimalią persvarą – 26:25.

Antrąjį kėlinį vienu už kitą galingesniais dėjimais pradėjo Tadas Klimavičius (29:26), bet 4 taškais atsakė ir C.Eidsonas. Kauniečiams po tritaškį įmetė M.Kalnietis ir D.Šalenga, tačiau įgyti didesnės persvaros neleido klaidos gynyboje. Negana to, du tritaškius iš eilės pataikė Mindaugas Lukauskis ir Vilniaus komanda atsiplėšė 46:40. Tada atsigavo Jonas Mačiulis, įmetęs tritaškį ir pridėjęs du taškus su bauda, o M.Kalnietis dar kartą pataikė iš toli – 49:52.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio" žaidimas visiškai išsiderino. Kauniečiai puolė neorganizuotai ir prie varžovų krepšio darė daug klaidų. Per kėlinį įmetę tik 6 taškus, o „Lietuvos rytui" leidę pelnyti 22, po 30 minučių žaidimo žalgiriečiai atsilikinėjo 55:74.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgirio" ekipai nepavyko savyje atrasti psichologinių jėgų, todėl skirtumas laikėsi apie 20 taškų ribą. Nors tritaškius pataikė J.Mačiulis ir D.Šalenga (65:85), varžovai atsakė pelnydami lengvus taškus ir galiausiai šventė pergalę rezultatu 97:74.

„Žalgiris": D.Šalenga 26 (5/8 trit.), P.Jankūnas 11, T.Klimavičius 10 (9 atk. kam.), J.Mačiulis 9 (7 atk. kam.), M.Kalnietis 9, E.Žukauskas 6, Ž.Janavičius 3.