Puikus M.Kalniečio pasirodymas nulėmė pergalę prieš „Aisčius“

2008-11-22
Diena Media inf.

Šeštadienį Kauno „Žalgirio" krepšininkai sužaidė trečiąjį mačą per savaitę. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) dvikovoje žalgiriečiai susitiko su Kauno „Aisčių" komanda. Nors rungtynės vyko „Žalgirio" treniruočių centre, formaliai šio mačo šeimininke buvo „Aisčių" ekipa, kuri antrajame kėlinyje buvo įgijusi 20 taškų persvarą. „Žalgiris" ją panaikino ir iškovojo aštuntąją pergalę LKL pirmenybėse 84:71 (14:29, 22:11, 19:19, 29:12).

Rungtynes žymiai energingiau pradėjo „Aisčių" krepšininkai. Sužaidus vos daugiau nei 2 minutes ir žalgiriečiams atsilikinėjant 4:11 Gintaras Krapikas buvo privertas prašyti minutės pertraukėlės, tačiau ši menkai gelbėjo, nes Paulius Beliavičius dviem tritaškiais metimais sukrovė šeimininkams dviženklę persvarą (14:4, 19:8). Žalgiriečiai gynybos nesustygavo ir per likusią pirmojo kėlinio dalį, po kurio pabaigos turėjo 15 taškų deficitą (14:29).

Šis dar labiau išaugo po dviejų „Aisčių" tritaškių – 15:35. Tačiau tada žalgiriečių kantrybė išseko ir jie „suspaudė" varžovus geležinėje gynyboje, kuri nesuveikė tik porą kartų per 8 minutes. Apsigynęs „Žalgiris" pradėjo kurtis progas ir puolime. Dainius Šalenga ir Jonas Mačiulis pasikeisdami pelnė taškus. D.Šalengai pataikius du tritaškius iš eilės skirtumas sumenko iki 11 taškų (27:38), J.Mačiulis metimu iš po krepšio ir tritaškiu šį dar sumažino, o dar vienas Dainiaus prasiveržimas užbaigė žalgiriečių spurtą 19:3. Willie Deane‘ui perėmus kamuolį paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis ir žaibiškai pelnius taškus, įpusėjus rungtynėms rezultatas buvo 36:40.

Trečiojo kėlinio pradžioje J.Mačiulis pataikė iš toli ir iš „Aisčių" pranašumo tebuvo likę du taškai (39:41), tačiau 5 taškus iš eilės pelnęs Donatas Motiejūnas ir įdėjęs P.Beliavičius sugrąžino šeimininkams 9 taškų persvarą (48:39). Tuomet dėjimų kruša pasipylė ir kitoje aikštės pusėje: kartą įdėjo Tadas Klimavičius, dusyk – J.Mačiulis, bet persverti rezultato taip ir nepavyko (47:48). „Aisčių" aukštaūgiai D.Motiejūnas ir Pranas Skurdauskas įmetė po tritaškį ir po trijų kėlinių jų komanda pirmavo 59:55.

Pusę ketvirtojo kėlinio žalgiriečiai vis bandė po ilgo laiko išsiveržti į priekį. Kelis kartus lyginę rezultatą po Tomo Masiulio metimų (59:59, 61:61), galiausiai jį persvėrė, kai Mantas Kalnietis pelnė 2 taškus su pražanga bei dar kartą prasiveržė po krepšiu (66:65). Dar pataikęs ir iš toli M.Kalnietis galutinai palaužė varžovus bei toliau aikštelėje darė ką norėjo. Iš viso per puspenktos minutės Mantas pelnė 17 taškų. Pauliaus Jankūno galingas dėjimas (81:67) ir J.Mačiulio tritaškis įtvirtino galutinę „Žalgirio" pergalę – 84:71.

„Žalgiris": J.Mačiulis 21, M.Kalnietis 19, T.Klimavičius 12 (12 atk. kam.), D.Šalenga 10, W.Deane‘as 9, T.Masiulis 6 (6 atk. kam.), P.Jankūnas 4 (7 atk. kam.), E.Žukauskas 2, Ž.Janavičius 1.

Aisčiai": P.Beliavičius 13, E.Ežerskis 12, D.Motiejūnas 12 (7 atk. kam.).