Kur nusipirkti klevo lapą?


2008-09-03
Mantas Tomkūnas
Kur nusipirkti klevo lapą?

Pasikeitus Kelių eismo taisyklėms, nuo savaitės pradžios pradedantys vairuotojai ant savo automobilių privalo užklijuoti naujus ženklus.

Belieka pažeisti taisykles

Klevo lapas pakeitė iki šiol galiojusį "Riboto greičio iki 70 km/val." ženklą.
Daugelis Kauno prekybos centrų, parduotuvių ir kioskų naujaisiais ženklais neprekiauja. Vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, teks gerokai pavargti, ieškant naujojo klevo lapo skiriamojo ženklo. Jo neužklijavus ant automobilio gresia iki 40 litų bauda.

Intensyvios paieškos sėkmės negarantuoja, tuo įsitikino ir "Kauno dienos" žurnalistai. Pardavėjai, paklausti ar prekyboje pasirodė naujasis ženklas, tik kraipė galvomis. Rankomis skėsčiojo ir degalinių darbuotojai.

Pasiūlė atsispausdinti patiems

Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo departamento direktorius Vigilijus Sadauskas nenustebo, kad klevo lapo ženklų nėra prekyboje. Pradedantiems vairuotojams valdininkas siūlė ženklus atsispausdinti kompiuterių spausdintuvais.
"Nežinau, kokia situacija yra Kaune, tačiau Vilniuje vairuotojai važinėja su naujaisiais ženklais. Juos galima atsispausdinti interneto svetainėje www.nezudyk.lt, ministerijos interneto puslapyje", - aiškino ministerijos atstovas.

V.Sadauskas tikino, kad prekiaujama ir klijuojamais ženklais, tačiau konkrečių bendrovių neįvardijo, teigdamas, kad nenori jų reklamuoti.

"Mūsų departamentas rekomendavo, kad šie ženklai nebūtų privalomi, tačiau Vyriausybė nusprendė kitaip. Lietuvoje yra apie 50 tūkst. vairuotojų, kurių vairavimo stažas trumpesnis nei dveji metai. Vadinasi, prireiks 100 tūkst. lipdukų. Jei skaičiuosime, kad lipdukas kainuos 5 litus, tikriausiai kažkam tai bus neblogas verslas", - samprotavo V.Sadauskas.

Mokyklos žada pasigaminti

Naujais ženklais nepasirengusios prekiauti ir vairavimo mokyklos, kurių auklėtiniams jų labiausiai reikia.

"Mačiau, kad naujaisiais klevo lapo ženklais prekiavo vienoje Laisvės alėjos parduotuvėje. Patys jų kol kas neturime. Planuojame juos gaminti ir galbūt dovanosime ženklus baigusiesiems vairavimo kursus. Iki šiol riboto greičio - "70 km/val." ženklas pas mus kainavo apie 3 litus. Naujasis ženklas neturėtų būti brangesnis", - žadėjo vienos Kauno vairavimo mokyklos metodininkė Inga Tamulaitytė.
Už klevo lapo formos ženklų nebuvimą ant automobilio priekinio ir užpakalinio stiklo yra numatytos baudos nuo 20 iki 40 Lt.


Skaičiai

50 tūkst.
Tiek Lietuvoje yra vairuotojų, neturinčių dvejų metų stažo.
3-5 Lt.
Spėjama, kad tiek galėtų kainuoti naujasis klevo lapo ženklas.