Kauno centre – dūmų stulpai


2010-10-27
Tadas Širvinskas
Kauno centre – dūmų stulpai

Šakas ir lapus deginantiems kauniečiams savivaldybės atstovai grasina skirti baudas, tačiau mieste želdinius prižiūrinti bendrovė prie Nemuno antrą savaitę kūrena laužus ir jokio valdininkų dėmesio nesulaukia.

Netoli Vytauto Didžiojo tilto, Aleksoto pusėje, bendrovės "Irgita" darbininkai tvarko pakrantes ir antrą savaitę degina smulkias medžių šakas. Iki vakarykštės dienos tai mažai kam kliuvo, tačiau vakar oro sąlygos buvo tokios, kad visi dūmai nebepakilo į viršų, todėl nemalonų dūmų kvapą pajuto Centro gyventojai. Nepatenkintųjų dėmesys nukrypo į kitapus Nemuno knibždančius darbininkus. Dūmų stulpai – jų darbas.

"Nieko blogo nekūrename. Čia tik nedidelės šakelės. Patys matote, kad visas kitas šiukšles krauname ir vežame", – teisinosi jauna moteris.

Kauniečiams lapų ir šakų negalima nei deginti, nei krauti į buitinių atliekų konteinerius. Už deginimą gresia įspėjimas, o jo neišgirdus – bauda iki 200 litų. Šias atliekas reikia kompostuoti namuose arba vežti į kompostavimo aikštelę Nemajūnų gatvėje.

Tą patį turėtų daryti ir "Irgita", bet nemaža dalis atliekų buvo sudeginta, tačiau tai savivaldybės tarnautojų rimtai nesudomino. Savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė pripažino mačiusi rūkstančius dūmus, tačiau asmeniškai jų kilme nesidomėjo.

"Kai kur galima deginti šakas, bet tikrai ne miesto teritorijoje. Jie neteisingai daro. Tikrai pasidomėsiu", – žadėjo R.Savickienė.

Dėl miesto centre deginamų laužų kliuvo ir kitapus Nemuno dirbantiems ugniagesiams gelbėtojams. "Dūmų stulpai jiems prieš akis, bet jie nieko nedaro", – piktinosi Aleksote gyvenantis Karolis. Ugniagesiai priekaištus atmeta.

"Pagal taisykles laužus kūrenti galima, jeigu jie yra prižiūrimi, tvarkingi ir ne arčiau nei 30 m nuo gyvenamųjų statinių", – aiškino Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prevencinės veiklos poskyrio specialistė Eglė Kačinskaitė.

"Irgitos" vadovas Robertas Mačiulis teigė, kad laužus bendrovės darbuotojai sukūrė, nes esą nebuvo kitos išeities.

"Jeigu buvote nuvažiavę į vietą, turėjote matyti, kokia ten aplinka, kokios ten darbo sąlygos. Ten šlapia, neįmanoma privažiuoti. Deginame, nes nėra kitos išeities. Ne pirmas ir ne paskutinis kartas, nes sraigtasparnio neturime", – R.Mačiulis tikino, kad bendrovės darbuotojai, klampodami per purvynus, ištempė didelę dalį šakų, o deginami tik likučiai.