Ieškoma Nemuno salos šeimininkų
Kauno savivaldybė skelbia arenoje šeimininkausiančio koncesininko paiešką. Ką kauniečiai galėtų veikti kitoje salos dalyje – siūloma sugalvoti architektams.
Kauno miesto taryba vakar pritarė arenos Nemuno saloje valdymo ir naudojimo koncesijos konkurso sąlygoms. Jį laimėjusi įmonė 2011 m. privalės užtikrinti galimybę čia organizuoti Europos vyrų krepšinio čempionatą. Konkurso sąlygose numatyta, kad rūmų šeimininkas turėtų solidžią patirtį organizuojant stambius renginius..
Koncesijos sutarties terminas – 25 metai. Kiekvienais metais rūmų valdytojas turės suorganizuoti ne mažiau kaip 75 renginius, į kuriuos susirinktų ne mažiau kaip tūkstantis lankytojų.
Pasibaigus sutarties terminui, koncesininko investicijos neatlygintinai liks Kauno miesto savivaldybės nuosavybe.
Kaip tvarkyti už arenos ribų likusias dvi dešimtis Nemuno salos hektarų, kol kas niekas nežino, todėl nuspręsta rengti konkursą. Jį suorganizuoti patikėta Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybai.
Pradėję rengti konkurso sąlygas architektai susidūrė su galybe neaiškumų. Pavyzdžiui, ar galima saloje statyti papildomus statinius, jei galima – tai kokius ir kiek? Pagal kokius kriterijus atrinkti geriausius darbus?
Ekspertai sutarė dėl nuostatos, kad sala turėtų būtų visiems prieinama universali miesto viešoji erdvė, funkcionaliai susieta su pramogų ir sporto arena.
Pagal pirminį sumanymą, numatoma rengti du konkurso turus. Kadangi salos rekreacinės zonos paskirtis nėra aiški, tikimasi, kad tai galėtų pasiūlyti laisvas, griežtomis sąlygomis neapraizgytas pirmasis konkurso etapas. Idėjų gausą užtikrintų tai, jei jas galėtų siūlyti nebūtinai vien profesionalūs architektai.
Antrajame konkurso etape sąlygos būtų tikslinamos, jame dalyvautų septyni pirmojo etapo darbai, įgyvendinti būtų pasirinktas vienas ar keli projektai. Konkurso vertinimo komisiją ketinama sudaryti iš 16 narių: po keturis Lietuvos bei užsienio architektus, visuomenės ir savivaldybės atstovus.
Svarstoma, ar prieš paskelbiant konkursą nereikėtų pasiklausti miesto visuomenės, intelektualų, kaip jie įsivaizduoja aktyvų gyvenimą vienoje unikaliausių miesto vietų. Manoma, kad galima būtų sukurti specialią interneto svetainę, kurioje kiekvienas galėtų pareikšti savo nuomonę ir pasiūlyti minčių. Galvojama ir apie konferencijas, kuriose ši tema būtų gerai išgvildenta.