Toliau ieškoti teisybės atsisakė


2006-12-12
Toliau ieškoti teisybės atsisakė

Buvęs Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorius nusprendė nesibylinėti su etikos sargais

Buvęs Sveikatos apsaugos ministerijos valstybės sekretorius Vidmantas Jonas Žilinskas teisme atsisakė savo skundo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) ir paprašė bylą nutraukti.

Gavęs V.J.Žilinsko skundą vakar Vilniaus apygardos administracinis teismas bylą nutraukė, pranešė VTEK.

Buvęs valstybės sekretorius teismui skundė VTEK sprendimą, kuriuo jis buvo pripažintas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

VTEK yra konstatavusi, kad V.J.Žilinskas pažeidė minėtą įstatymą, nes nedeklaravo galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto, galėjusio kilti ir kilusio jam dalyvaujant sprendžiant, kokią įrangą pirkti Dienos chirurgijos centrams.

Atsižvelgiant į VTEK balandžio 13 dienos sprendimą, sveikatos apsaugos ministro įsakymu V.J.Žilinskui skirta tarnybinė nuobauda - atleidimas iš valstybės tarnybos.

V.J.Žilinskas apskundė Komisijos sprendimą, tačiau į spalio 31 dieną turėjusį vykti teismo posėdį neatvyko, o dabar teismui pateikė atsisakymo nuo savo skundo pareiškimą, prašydamas nutraukti iškeltą administracinę bylą.

Šį rudenį buvęs Sveikatos apsaugos ministerijos valstybės sekretorius V. J.Žilinskas taip pat išgirdo teismo nuosprendį baudžiamojoje byloje.

Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas buvusį 58 metų valstybės pareigūną, dabar dirbantį sostinės Santariškių klinikose, pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba bei dokumentų suklastojimo.

Buvusiam ministerijos valstybės sekretoriui teismas skyrė 6250 litų baudą ir uždraudė dvejus metus dirbti valstybės tarnyboje. Tačiau skirta nuobauda sumažinta iki 3250 litų, nes V.J.Žilinskas ikiteisminio tyrimo metu 10 parų praleido areštinėje.

BNS, KD inf.