Skandalai paralyžiuoja valstybės darbą


2005-05-19
Skandalai paralyžiuoja valstybės darbą

Prezidento V.Adamkaus teigimu, komisijų formavimu užimtas Seimas nebeturi laiko priimti įstatymų

Šalies vadovo nuomone, dėl politikoje nesibaigiančių skandalų Seimas užimtas laikinųjų tyrimo komisijų sudarymu ir nebeturi laiko įstatymų leidybai.

“Pastaruoju metu viena po kitos kuriamos komisijos, darbo grupės, kurios nagrinėja įvairius skandalus, konfliktus, kurie, Prezidento nuomone, pradeda paralyžiuoti valstybės darbą”, - po vakar vykusio V.Adamkaus susitikimo su valdančiosios Naujosios sąjungos frakcijos Seime nariais sakė Prezidento atstovė spaudai. Ji pabrėžė, kad susitikime šalies vadovas “apskritai kėlė klausimą, ar Seimas dabar gali imtis įstatymų leidybos darbo”.

“Apmaudu, kad po penkiolikos nepriklausomybės metų valdžia patiria tokį moralinį nuosmukį ir Prezidentas klausė, kokių permainų būtina imtis, kad Seimo veikla atsistotų į normalias vėžes”, - kalbėjo atstovė spaudai.

Vien tik antradienį Seimas sudarė trys laikinąsias komisijas dėl ūkio ministro Viktoro Uspaskicho veiklos. Viena komisijų tirs, ar V.Uspaskichas nesukėlė viešųjų ir privačių interesų konflikto galimai neteisėtai “proteguojant kai kuriuos asmenis”, kitai komisijai pavesta ištirti, ar įtarimus V.Uspaskichui sukėlęs Maskvos merijos dokumentas yra autentiškas, trečiai - ar Valstybės kontrolės ataskaitoje apie SAPARD lėšų skirstymą yra “politikų viešųjų ir privačių interesų nesuderinamumo požymių”.

BNS, KD inf.