Politinės piršlybos ir šansų svarstymas
Prieš Seimo rinkimus galima laukti dar vienų partinių jungtuvių
Valdančiosios Socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis premjeras Algirdas Brazauskas neatmeta prielaidos, kad jo partija galėtų susijungti su kita valdančiosios daugumos partija - Artūro Paulausko Naująja sąjunga (NS, socialliberalais). Tačiau, pasak A.Brazausko, prieš tokį įvykį turi būti pasverti visi šansai.
Viena partija geriau negu koalicija
A.Brazauskas sakė, kad socialdemokratų ir socialliberalų susijungimas yra galimas dalykas.
Bet jokiu būdu nesakau, kad tai būtinai įvyks. Tai priklausys ir nuo vienų, ir nuo kitų, - pabrėžė A.Brazauskas. Jo teigimu, tokie dalykai paprastai svarstomi partijų suvažiavimuose.
Pasak A.Brazausko, panaši patirtis jau yra, nes 2001 metų sausį susijungė tuometinė Socialdemokratų partija ir Lietuvos demokratinė darbo partija. Abi partijos nusprendė susijungti po sėkmės 2000 metų spalį įvykusiuose Seimo rinkimuose. Prieš šiuos rinkimus LSDP ir LDDP kartu su Naujosios demokratijos partija ir Rusų sąjunga buvo suformavusios A.Brazausko koaliciją Veikime kartu.
Galimas toks dalykas, nes rengiantis Seimo rinkimams 2004 metais turi būti pasverti visi šansai, ar mūsų partija ir Naujoji Sąjunga turės atskirai daugiau šansų ir daugiau gaus vietų negu, pavyzdžiui, viena partija. Koalicija, žinoma, yra geras dalykas, bet viena partija yra dar geresnė situacija, - kalbėjo A.Brazauskas.
Jis teigė apie galimą susijungimą kalbėjęs su socialliberalų lyderiu A.Paulausku, tačiau pabrėžė, jog tai nebuvo konkretus pokalbis. Savo dienotvarkėje tokio klausimo neturime, - sakė A.Brazauskas.
Priežasčių jungtis kol kas nemato
Paklaustas, ar girdėjo apie galimą kai kurių Seimo narių socialliberalų perėjimą pas socialdemokratus, A.Brazauskas sakė nieko apie tai nežinąs, tačiau neneigė, kad toks dalykas yra galimas.
Tuo tarpu Naujosios sąjungos Informacijos centro vadovas parlamentaras Vytautas Kvietkauskas sakė, kad šiandien mes nematome nė vienos priežasties, dėl kurios turėtume svarstyti jungimosi su kokia nors partija klausimą.
V.Kvietkauskas pažymėjo, kad taip pat mes neturime jokių pasiūlymų, tačiau kartu pripažino, jog neoficialių pokalbių apie tai būta.
V.Kvietkauskas sakė, jog skiriasi socialliberalų ir socialdemokratų ideologijos. NS yra stipri parlamentinė partija, turinti aiškias nuostatas ir priklausanti pasauliniam Liberalų internacionalui. Anaiptol ne visi socialliberalai norėtų tapti socialdemokratais, - pažymėjo parlamentaras.
Jis pridūrė, kad mus šiandien visiškai patenkina bendro darbo sutartis su socialdemokratais.
Vicepirmininkas -kategoriškai prieš
Prieš socialdemokratų ir socialliberalų partijų jungimąsi pasisako ir LSDP pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytenis Andriukaitis. Partijų jungimuisi aš nematau jokio pagrindo, - teigė buvęs socialdemokratų kandidatas į prezidentus.
Jeigu socialliberalams būtų patrauklios socialdemokratų idėjos, jie galėtų stoti į Lietuvos socialdemokratų partiją pavieniui arba grupėmis. Mums užteko vieno partijų susijungimo, - pažymėjo V.Andriukaitis. Po 2000-ųjų Seimo rinkimų socialdemokratai Seime turi 50 vietų, Naujoji sąjunga - 26 narių frakciją bei frakcijoms nepriklausantį Seimo Pirmininką, NS lyderį A.Paulauską.
BNS ir KD inf.