Bendras gyvenimas globaliame pasaulyje Pereiti į pagrindinį turinį

Bendras gyvenimas globaliame pasaulyje

2008-05-14 12:13

Prezidentas V.Adamkus siūlo UNESCO Pasaulio paveldo komiteto sesiją 2007 metais surengti Lietuvoje

Prezidentas V.Adamkus siūlo UNESCO Pasaulio paveldo komiteto sesiją 2007 metais surengti Lietuvoje

Tokią iniciatyvą Lietuvos vadovas paskelbė vakar Barselonoje vykusiame susitikime su UNESCO generaliniu sekretoriumi Koičiro Matsura.

UNESCO Pasaulio paveldo komitetą sudaro 21 valstybė, pasirašiusi Pasaulinio gamtos ir kultūros paveldo globos konvenciją. Lietuva šio komiteto narė yra nuo 2003 metų spalio.

Komitetas vertina Pasaulio paveldo sąraše esančių objektų būklę ir skatina valstybes vykdyti objektų monitoringą bei imtis priemonių, jeigu objektai neatitinka gamtos ir kultūros paveldui keliamų reikalavimų.

Šiuo metu į Pasaulio paveldo sąrašą yra įtraukti trys Lietuvos objektai - Vilniaus senamiestis, Kuršių nerija ir Kernavės archeologinė vietovė. Lietuva jau pateikė siūlymą į minėtą sąrašą įtraukti ir Trakų istorinį nacionalinį parką.

Pasak Prezidento spaudos tarnybos pranešimo, susitikime su Koičiro Matsura V.Adamkus dar kartą priminė Lietuvos nuogąstavimus dėl Rusijos eksploatuojamo naftos gręžinio “D-6” Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų keliamo pavojaus 2000 metais pasaulinio paveldo paminklu paskelbtai Kuršių nerijai.

Antrinė koncerno “LUKoil” kompanija “LUKoil-Kaliningradmorneft” šiuo metu Kaliningrado srityje tęsia darbus telkinyje “D-6”, esančiame Baltijos jūroje. Nepaisant protestų įvairiais lygiais, “LUKoil-Kaliningradmorneft” visu pajėgumu eksploatuoja naftos telkinį “D-6”. Pirminiais duomenimis, kasmet čia bus išgaunama apie 600 tūkst. tonų naftos.

Naftos telkinys “D-6” yra už 23 kilometrų nuo Kuršių nerijos ir už 5 kilometrų nuo jūros sienos su Lietuva.

V.Adamkus į Barseloną atvyko dalyvauti UNESCO konferencijoje “Nauji iššūkiai ir gebėjimai -bendro gyvenimo globaliame pasaulyje menas”, kurioje vakar perskaitė pranešimą.

ELTA, KD inf.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų