Žiūrovų saugumas politikų nedomina


2004-04-24
Arūnas ANDRIUŠKEVIČIUS
Žiūrovų saugumas politikų nedomina

Kai kurių miesto Tarybos komitetų nariai viešajai įstaigai “S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras” nelinkę skirti papildomų lėšų  

Prieš keletą savaičių Kauno vicemeras Erikas Tamašauskas atkreipė dėmesį, kad legendinėje Sporto halėje ir šalia esančiame stadione trūksta elementarių priemonių, užtikrinančių žiūrovų saugumą. Žadėta, kad artimiausiu metu viešajai įstaigai “S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras” iš Privatizavimo fondo bus skirta 387 tūkstančiai litų. Tačiau šis klausimas praėjusią savaitę net nebuvo įtrauktas į Tarybos posėdžio darbotvarkę.

“Kauno dienos” šaltinių teigimu, neatmetama galimybė, kad sporto kompleksas nesulauks papildomų lėšų ir per kitą savaitę vyksiantį Tarybos posėdį. Kai kurie miesto politikai gana skeptiškai nusiteikę, kad Privatizavimo fondo lėšos būtų skirtos žiūrovų saugumui užtikrinti. Šaltinių teigimu, tam jau pasipriešino Miesto ūkio ir energetikos komitetas.

Kauno vicemeras E.Tamašauskas neslėpė, kad kilo nenumatytų rūpesčių. “Tikrai nesitikėjau tokios politikų reakcijos. Dabar jau siūloma viešajai įstaigai pačiai ieškoti pinigų. Tačiau pamirštama, kad nelaimės atveju kompensacijas teks mokėti Savivaldybei. Ribotos ir pačios įstaigos finansinės galimybės. Prieš ketverius metus buvo pasirašyta trišalė sutartis. Lietuvos futbolo federacija investavo į stadioną savo lėšas. Šiuos pinigus jie atsiima, nes nemoka už aikštyne vykstančius renginius. Federacijai viešoji įstaiga dar skolinga apie 800 tūkstančių litų”, - teigė vicemeras.

Kai kurie politikai teigė, kad per 80 metų nieko blogo šiame komplekse nenutiko, todėl nereikia kelti panikos. Tuo tarpu, E.Tamašausko nuomone, žmonių saugumu negalima žaisti.

“Neprašau, kad ši suma būtų skirta iš karto. Galima ją išmokėti ir dalimis, tačiau būtina imtis priemonių, užtikrinančių saugumą”, - sakė vicemeras. Kitą savaitę šis klausimas bus įtrauktas į Tarybos darbotvarkę, tačiau prognozuojamos audringos diskusijos.

Prieš keletą savaičių “Kauno diena” rašė, kad didžiausiame miesto sporto komplekse visiškai susidėvėjusi priešgaisrinė sistema, grėsmę kelia kai kurios stadiono tribūnos. Policijos teigimu, komplekse derėtų įrengti daugiau vaizdo kamerų bei pasirūpinti apsauginėmis tvorelėmis. “S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro” vadovams nerimą kelia ir elektros įranga. Nutrūkus elektros tiekimui, automatiškai turėtų įsijungti kita linija. Tačiau prieš keletą savaičių ši įranga nesuveikė. Laimė, viskas vyko naktį. Galima tik įsivaizduoti, kokia panika kiltų, jeigu visa tai nutiktų per sporto varžybas.

Kauno sporto halėje nuolat vyksta įvairios tarptautinės varžybos. S.Dariaus ir S.Girėno stadione žaidžia Lietuvos futbolo rinktinė. Jame turėtų vykti ir Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionatas.