Žaibiškoms vagystėms įkvepia ir mūsų krepšininkų pergalės


2005-12-03
Greta ČIŽINAUSKAITĖ
Žaibiškoms vagystėms įkvepia ir mūsų krepšininkų pergalės

Nesugaunamųjų, nusiaubusių vieną Laisvės alėjos kvartalą, pavyzdžiai užkrečia

Kaune užregistruotos dar dvi žaibiškos vagystės.

Neatmetama, kad vieną iš jų įvykdė tie patys nesugaunamieji, kurių sąskaitoje - keturios to paties Laisvės alėjos kvartalo parduotuvės, nusiaubtos pastaraisiais mėnesiais ir patyrusios penkiaženklius nuostolius.

Su antruoju išpuoliu labiau siejami asmenys, prieš savaitę pagrobę seifą iš Prezidentūros prieigose esančio UAB “Omnibetas” lažybų punkto.

Vienu šūviu - du zuikiai

Naktį į lapkričio 24-ąją iš Vilniaus gatvėje esančio “Omnibeto” punkto išneštas seifas su maždaug septyniais tūkstančiais litų. Priminsime, tai buvo naktis po pergalingų “Lietuvos ryto” rungtynių prieš Pirėjo “Olympiakos”.

Vakar naktį, tik jau po pergalingų Kauno “Žalgirio” rungtynių Vokietijoje, įsilaužta į Žemaičių plente esantį lažybų punktą “Top Sport”. Iš jo pagrobtas seifas su beveik penkiais tūkstančiais litų. Tik šį kartą vagys liko be grobio, nes, savo nelaimei, bandė jį paslėpti Baltų prospekto devyniaaukščio, kuriame gyvena anonimu panoręs likti vienos Kauno viešosios policijos tarnybos viršininkas, rūsyje.

Minėtas komisaras vakar “Kauno dienai” pasakojo užsukęs apie antrą nakties į virtuvę ir išgirdęs lauke keistą bildesį. Dirstelėjęs pro langą, pamatė du iš pažiūros apie šešiolikos metų paauglius, kurie susilenkę tempė kažką sunkaus ir balto.

“Paneša apie penkis-dešimt metrų ir paleidžia su didžiausiu bildesiu”, - pasakojo pareigūnas, prisipažindamas, kad ne iškart supratęs, kas gabenama pro jo namą.

“Nusprendžiau, jog reikia eiti ir išsiaiškinti, kas čia vyksta, - tęsė pasakojimą komisaras. - Kol nusileidau liftu iš ketvirtojo aukšto, sugaišau visai nedaug laiko, tačiau išėjęs laukan tepamačiau tolstančius jaunuolių siluetus, kurie bėgo kiemais “Bernelių užeigos” link.

Kad jie su savimi nusinešė ir sunkųjį nešulį, buvo nerealu, tačiau pastarojo niekur nesimatė. Pabandžiau patikrinti laiptinės rūsį, bet jo durys buvo užrakintos”.

Komisaras nepatingėjo užkilti liftu atgal į namus ir pasiimti rūsio raktą. Užsispyrimas pasitvirtino su kaupu: atrakinus rūsio lauko duris, už jų buvo baltos spalvos seifas.

Nereali minutė

Pranešus apie radinį budintiems kolegoms, paaiškėjo, kad ką tik užregistruota žaibiška vagystė iš Žemaičių plente, IKI prekybos centro kaimynystėje įsikūrusio lažybų punkto “Top Sport”.

Išdaužius jo langą, iš pagalbinių patalpų išgabentas apie aštuoniasdešimt-devyniasdešimt kilogramų sveriantis seifas su beveik penkiais tūkstančiais litų.

Lažybų punktą saugančios bendrovės “Falck Security” darbuotojai “Top Sport” vadovams teigė atvykę per minutę. Tačiau turint galvoje, kad vagys sugebėjo grobį nutempti apie kelis šimtus metrų, panešdami apie penkis-dešimt metrų ir vis pasiilsėdami, kažin ar tai, ką tvirtina apsaugininkai, realu.

Nors policija turi apytikrius įtariamųjų požymius bei žino, kuria kryptim jie pasišalino iš nusikaltimo vietos, jų paieška nebus labai lengva. Kaip ironizavo “Top Sport” vadovai, už Bambergo GHP pergalę prieš Kauno “Žalgirį” statė apie trečdalis įtariamųjų šiuo vakarykštės nakties įsilaužimu. Tačiau tik du iš jų, pareigūnų pastebėjimu, turėjo raktą nuo budraus komisaro laiptinės rūsio durų.

Išpuolis “Girstupyje”

Naktį į ketvirtadienį įsibrauta į saugos tarnybos “Falck Security” saugojamą “Girstupio” prekybos centrą.

Įsilaužta dėl UAB “Flopo informacinės sistemos” Kauno filiale, nuomojančiame šiame centre patalpas, parduodamų nešiojamųjų kompiuterių.

Minėta patalpa - beveik pačiame stiklinių prekybos salių, kuriose įsikūrusios įvairios parduotuvės, viduryje. Nuo tąnakt išdaužto vieno prekybos centro lango iki jos - apie keliolika metrų.

Pakeliui dar išdaužta stiklinė patalpos siena bei viduje esanti dviejų dalių prekybinė vitrina, kurioje eksponuoti nešiojamieji kompiuteriai.

Pirminiais duomenimis, pagrobti šeši kompiuteriai, kurių vertė nuo trijų iki šešių tūkstančių litų. Bendrovės nuostoliai - apie keliasdešimt tūkstančių litų.

Tai, kas čia tąnakt įvyko, atkurta peržiūrėjus “Girstupio IKI” vaizdo kameros, vagių nelaimei, esančios prieš pat koridorių, vedantį į jų nusiaubtą patalpą, įrašą. Visa apie ketvirtą valandą kilusi sumaištis truko tik keturiasdešimt sekundžių.

Matytas braižas

Oficialiai nepatvirtintais duomenimis, įsilaužėliai nepaliko jokių nusikaltimo įrankių. Per grūdintus lango bei sienos stiklus brautasi su visomis šukėmis, iš anksto žinant, kad smulkiomis jų duženomis beveik neįmanoma susižeisti.

Kiek “judančių šešėlių” užfiksavo vaizdo kamera, neatskleidžiama tyrimo sumetimais. Tačiau kai kurie pareigūnai neslėpė, kad į tokius “žygius” paprastai po vieną neinama, minimum - po du, o dažniausiai - trise.

Žinomi operatyvininkams ir tokių įsibrovimų metu naudojami specialūs metaliniai įtaisai užsmailintu galu, nesunkiai telpantys į kišenę, tačiau turintys svorio.

Kaip jau rašyta, pastaraisiais mėnesiais pačiame Kauno centre užregistruotos penkios žaibiškos vagystės: keturios - Laisvės alėjoje, viena - Senamiestyje, Vilniaus gatvėje, kai iš lažybų punkto išneštas seifas su septyniais tūkstančiais litų. Nė vienas iš šių nusikaltimų, kuriuos, kaip įtariama, galėjo padaryti tie patys asmenys, dar neatskleistas.

Po naujo išpuolio “Girstupio” prekybos centre konstatuota, kad braižas - matytas.

Kompiuterių, išneštų per žaibišką išpuolį “Girstupio” prekybos centre, vagystę tiria Dainavos policijos komisariatas.

Ne pirmą kartą nuo šio tipo įsilaužėlių nukentėjo ir UAB “Flopo informacinės sistemos”, įsikūrusios “Girstupyje” tik nuo gegužės. Maždaug prieš metus žaibiška vagystė įvykdyta ir iš ankstesnių bendrovės Kauno filialo patalpų Savanorių prospekte.

“Tada pagrobtų kompiuterių mes neatgavome, o apie bylos tyrimo eigą mūsų niekas neinformuoja”, - vakar dienraščiui teigė bendrovės darbuotojai.