Sporto rūmai turėtų tapti miesto simboliu


2005-01-29
Arūnas ANDRIUŠKEVIČIUS
Sporto rūmai turėtų tapti miesto simboliu

Legendinis krepšininkas A.Sabonis laukia, kada Nemuno saloje iškils moderni arena

Kauno valdžia neketina atsisakyti planų Nemuno saloje pastatyti modernią sporto ir pramogų areną.

Šią savaitę keletas verslininkų pareiškė norą statyti sporto rūmus kitoje vietoje. “Nė vienas jų į mus nesikreipė. Jų planai neturi materialinio pagrindo. Tai tiesiog noras sumenkinti Nemuno saloje planuojamos statyti arenos svarbą”, - teigė miesto meras Arvydas Garbaravičius.

Pritarė architektų idėjai

Vakarykščiame susitikime su miesto vadovais “Žalgirio” klubo prezidentas Arvydas Sabonis pasidžiaugė, kad rengiamasi sporto arenos statybai. “Veiksmas vyksta. Šių rūmų reikia ne tik “Žalgiriui”, bet ir miestui. Tai bus impulsas jam keistis. Išsižioję sėdim ir laukiam, kada arena bus pastatyta”, - šmaikštavo legendinis krepšininkas.

Paklaustas apie kitų verslininkų planus modernią areną statyti Palemone, A.Sabonis sakė, kad per daugelį metų prisiklausė įvairių kalbų. “Tegul stato nors ir penkias arenas, svarbiausia, kad nors vieną pastatytų. Apie Palemono projektą man sunku kalbėti. Tačiau Nemuno saloje pastatyti sporto rūmai atnaujintų miesto centrą”, - sakė jis.

A.Sabonis neatmetė galimybės, kad parems sporto rūmų statybą Nemuno saloje. “Bus matyti. Dabar nėra ką komentuoti”, - sakė jis.

Parinkta ideali vieta

Nepaisant kai kurių Kauno architektų kritikos, miesto arenos kūrėjai įsitikinę, kad jai parinkta ideali vieta. Tai patvirtino ir šią savaitę į Lietuvą atvykęs vienas projekto bendraautorių Algimantas Bublys. JAV jis projektavo ne vieną didžiulę areną. Tarp jų - NBA komandos Detroito “Pistons” sporto rūmus.

“Iš tiesų kėlėme klausimą, ar Kauno sporto rūmams parinkta tinkama vieta? Teko apžiūrėti ir kitas teritorijas. Statome miesto areną, kuri taps svarbiu Kauno simboliu. Netikslinga ją būtų iškelti už miesto ar pastatyti kitoje zonoje. Dabar ji priartėja prie miesto širdies. Tai puiki vieta pramogoms”, - teigė architektas.

A.Bublio nuomone, miesto arena turi būti matoma, todėl ją reikia statyti gana atviroje teritorijoje.

Pristatys visuomenei

Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius pripažino, kad architektai dar derina visas projekto detales. Planuojama, kad kovą sporto rūmų projektas bus pristatytas visuomenei. Jau birželį Nemuno saloje žadama pradėti statybos darbus.

“Sostinėje “Siemens” areną pastatė per trylika mėnesių. Mes planuojame, kad 2006-ųjų pabaigoje Kauno arenoje jau vyks varžybos”, - tvirtino Savivaldybės administracijos direktorius Giedrius Buinevičius.

Pasak architekto Eugenijaus Miliūno, projektuojama visa Nemuno salos infrastruktūra. Planuojama, kad šioje vietoje turėtų iškilti didžiausia Lietuvoje sporto arena, talpinanti daugiau nei 12 tūkstančių žmonių.

“Tai bus universalūs rūmai, kuriuose galės vykti įvairių sporto šakų varžybos. Taip pat sprendžiame ir apsaugos problemas. Naujoji arena bus apsaugota ir nuo teroristinių išpuolių”, - sakė E.Miliūnas.

Investuotojų neatskleidė

“Kaunui jau seniai reikia tokios arenos. Ji padėtų atgaivinti miestą. Šių sporto rūmų reikia ir “Žalgiriui”. Be šios komandos Kauną sunku įsivaizduoti. Kitos vietos, apie kurias dabar prabilta, neatitinka reikalavimų”, - teigė miesto meras A.Garbaravičius.

Jis neslėpė, kad jau vyksta susitikimai su potencialiais operatoriais. “Jų tikrai neįvardysiu. Dar ne laikas. Kai pasirašysime sutartį, tada ir bus galima kalbėti”, - sakė meras.

Šią savaitę naujosios sporto ir pramogų arenos statybai miesto Taryba leido skolintis 20 milijonų litų. Dar 5 milijonai litų buvo skirti anksčiau. Bendra projekto sąmata - 153 milijonai litų. Dalį lėšų tikimasi gauti iš ES fondų. Kaune statomi sporto ir pramogų rūmai turėtų tapti nacionalinės svarbos objektu. Tai palengvintų pinigų paieškas.

“Esame numatę, kad Savivaldybė pastatys arenos pastatą su komunikacijomis. Pasamdytas operatorius turėtų pasirūpinti vidaus apdaila ir įsigyti reikiamą įrangą”, - teigė Savivaldybės administracijos direktorius.