Šimtadienis už du litus Pereiti į pagrindinį turinį

Šimtadienis už du litus

2008-05-13 14:59

Už tokią sumą suorganizuoti šventę realu, tačiau prireiks išradingumo

Už tokią sumą suorganizuoti šventę realu, tačiau prireiks išradingumo

Ir moksleiviai, ir profesionalūs organizatoriai sutinka, kad įsimintinam vakarui surengti nereikia šimtų litų. Tačiau mokslais užversti abiturientai dažniausiai renkasi mažiausiai laiko pasirengti reikalaujantį scenarijų.

Į sceną - visi 193

Dauguma Kauno abiturientų šimto dienų likutį iki egzaminų švęs po kelių savaičių.

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje toks renginys vyks jau šiandien vakare. 153 abiturientų laidos šimtadienio projekte “Augimas” į sceną išeis visi 193 jaunuoliai.

Vaidinimu, šokiu ir muzika septynios klasės turės pavaizduoti svarbiausius savo gyvenimo periodus (praleistą laiką darželyje, mokymąsi pirmoje, ketvirtoje, devintoje, dešimtoje, vienuoliktoje ir dvyliktoje klasėje) bei atskleisti jų ypatumus.

Švęs spontaniškai

Projekto koordinatorė, režisierė Ilona Verbušaitienė tikino, jog išlaidų nebus. “Nei dekoracijų, specialių rūbų pirkti nereikės - užteks paieškoti savo ar mažesnių sesių, brolių spintose”, - sakė I.Verbušaitienė. Prie renginio prisidėjo ir kiti mokytojai: vieni įgyvendino scenografijos idėjas, kiti mokė choreografijos ar dalyvaus kaip muzikantai.

Vakar per repeticiją abiturientė Ieva Špečkauskaitė pasakojo, jog po renginio mokykloje jos ir dar trys klasės švęs mieste.

“Kur? Dar nesugalvojome. Stengsimės, kad tai kainuotų kuo mažiau, tačiau iš anksto nieko neplanavome - bandysime pasielgti spontaniškai”, - likus dviem dienoms iki šimtadienio kalbėjo mergina.

Užgožia mokslai

Kauno Radvilėnų vidurinės mokyklos abiturientų šimtadienis laukia vasario 20 dieną. Po oficialiosios programos mokykloje vakaros restorane. “Galvojome neoficialią dalį švęsti mokykloje kartu su vienuoliktokais (su jais gerai sutariame), tačiau reikėtų samdyti apsaugą ir panašiai. Tad restoranas - paprastesnė išeitis”, - aiškino būsimasis studentas Paulius Lazauskas.

Paklaustas, ar nesvarstė originalesnių variantų, vaikinas patikino, jog rengdamiesi egzaminams abiturientai neturi labai daug laisvo laiko. “Pernai, kai buvome vienuoliktokai, abiturientams rengdami šventę nemažai išmonės įdėjome, o šių metų renginys bus paprastas, tradiciškas - visą dėmesį skiriame mokslams”, - sakė P.Lazauskas.

Rengsis pižamomis

Pernai šiemetiniai dvyliktokai visą išradingumą sudėjo kurdami ne kuo pigesnį, bet kuo įspūdingesnį scenarijų. “Programa atsiėjo apie tūkstantį du šimtus litų. Už juos darėme šou su daug aparatūros, profesionaliu apšvietimu, įgarsinimu, projektoriumi”, - kalbėjo P.Lazauskas.

Vis dėlto Radvilėnų mokyklos moksleiviai nusprendė kai kurias tradicijas iškeisti į pigesnį, bet neįprastą variantą. “Į neoficialią dalį rinksimės su pižamomis ir šlepetėmis. Jas, kaip ir daugelis turiu, bet pižamos dar teks pasidairyti. Tačiau vis pigiau, nei pirkti kostiumą ar merginoms siūtis vakarines sukneles”, - sakė abiturientas.

Be 40 litų restorano nuomai ir keliolikos litų, paliktų kirpykloje, jis daugiau išlaidų neturės.

Svarbu ne kur, o kaip

“Vieta, kurioje vyksta šventė, neužtikrina visų linksmybių. Svarbu, kaip švenčiama. Net ir nuvykus į Egiptą nebūtinai bus smagus šimtadienis”, - tikino teatro aktorius Dainius Valutis, įsteigęs renginius organizuojančią įmonę.

Mokyklos aktų salę pramogų centru galima paversti pakeitus apšvietimą, papuošus piešiniais, girliandomis, karpiniais, medžių šakomis ir taip toliau. “Reikia žiūrėti, ko yra pas močiutę sandėlyje, pas tėtį darbe”, - patarė aktorius. Ne tik tai, bet ir gera garsi muzika priverčia pamiršti, kad esi tame pačiame pastate, kur tau diena iš dienos vyksta pamokos.

Vietoje per šimtadienius dažnai parodijuojamų šių dienų veikėjų, D.Valutis patarė prisiminti, pavyzdžiui, 80-ųjų muzikos žvaigždes. Tėvams ir mokytojams bus smagu prisiminti senus laikus, o abiturientams - sužinoti šį tą naujo. Renkant senus tais metais populiarius įrašus, patiems kuriant atitinkamus sceninius drabužius prireiks tik išradingumo, o ne pinigų.

Dar viena idėja - statyti pasakas, jų personažus perkėlus į šiuos laikus (pavyzdžiui, slibinui “nupirkti” mobiliojo ryšio telefoną ar “padėti” jam įkurti UAB). Aktorius siūlė į pagalbą pasitelkti mokykloje veikiančią dramos studiją.

D.Valutis su klasės draugais savo šimtadienio neoficialią dalį šventė pas draugus. “Iš pradžių pas vieną, kol nebuvo jo tėvų, po to persikėlėme pas kitą draugą, šio tėvams išėjus į naktinę pamainą. Vėliau ėjome į mišką (gyvenau netoli Kleboniškio) nuotykių ieškoti”, - prisiminė kaunietis.

Mokytojų išbandymas

Kauno technologijos universiteto studentų atstovybės atstovas ryšiams su visuomene Andrius Francas norintiems kuo pigiau pavakaroti, siūlo tą daryti mokykloje, ją išpuošus, su uniformomis, o ant šventinio stalo dėti močiučių pagamintus kompotus, užaugintus vaisius, daržoves ir panašiai. Muzikantai, pasikvietus vietinius (vedančius mokyklos diskotekas) DJ, irgi nieko nekainuos.

“Mes patys šventėm su uniformomis, tiesa, ne mokykloje, ir buvo tikrai smagu. Jei nenori uniformų, gali švęsti nuogi (ir neįprasta, ir įdomu) arba šiek tiek apsikaišę palmių šakomis kaip laukiniai”, - juokavo A.Francas.

Jis patarė mokytojams surengti viktoriną. Juk įdomu būtų stebėti, kaip fizikos mokytojas žemėlapyje ieško, pavyzdžiui, Rago iškyšulio. “Tik nereikia persistengti juokaujant. Juk su mokytojais dar teks praleisti kelis mėnesius”, - įspėjo studentas.

A.Franco nuomone, į šimtadienio programą reikėtų įtraukti visus dvyliktokus. “Net ir tą, kuris gyvenime žodžio garsesnio nėra prataręs ir visą laiką sėdi galiniame suole. Gal taip bus atrasta naujų talentų?” - kalbėjo vaikinas.

Šventę pagyvintų ir fizikos olimpiadų nugalėtojų ant scenos parodytas bandymas ar gabaus dailei moksleivio darbai.

Pedagogų eilės apie moksleivius

Kauno pantomimos ir šokio trupės vadovas Egidijus Ežerskis dar tik kuriantiems šimtadienio scenarijų siūlė į renginį įtraukti kuo daugiau jo dalyvių. “Geriau rengti nedidelėje, nesvarbu, mokyklos ar ne patalpoje, kad visi neišsibarstytų, bet būtų kolektyve”, - sakė E.Ežerskis.

Ką, be šokių, pasibaigus oficialiajai daliai, veikti? “Apdainuoti mokytojus, tegul ir jie po eilutę kitą apie konkrečius abiturientus sukuria. Turėtų būti smagu parungtyniauti su mokytojais”, - kalbėjo trupės vadovas.

“Baltijos cirko” direktorius Petras Variakojis teigė, jog su cirku anksčiau nesusidūrę moksleiviai profesionalius numerius per kelias savaites vargiai ar parengs, tačiau į renginį įpinti kai kurias cirko žanrų detales (žongliravimą, dresūrą) - tikrai sugebėtų.

Arenos įspūdį sudarytų iš kartoninių dėžių suręstas pusračio formos barjeras ir cirko maršo muzikinis fonas.

Naujausi komentarai

Komentarų nėra

Daugiau naujienų