Šančiai privatininkų nevilioja Pereiti į pagrindinį turinį

Šančiai privatininkų nevilioja

2008-05-13 14:59

Vienintelė Lietuvoje tarptautiniu sertifikatu įvertinta pirminės sveikatos priežiūros įstaiga dirba neprestižiniame mikrorajone

Vienintelė Lietuvoje tarptautiniu sertifikatu įvertinta pirminės sveikatos priežiūros įstaiga dirba neprestižiniame mikrorajone

Kauno Šančių poliklinika - mažiausia mieste. Joje gydosi apie 29 tūkstančiai gyventojų, tačiau dirbti medikams nėra lengva. Šančiuose, Panemunėje gyvena daug socialiai remtinų šeimų, kurių blogos gyvenimo sąlygos daro neigiamą įtaką jų sveikatai. Daugiau nei 34 procentai pacientų - pensinio amžiaus, kurie serga dažniau, sunkiau, ilgiau nei jauni žmonės. Be to, dalies gyventojų sergamumą lėtinėmis ligomis lėmė daug metų mikrorajone veikusios pramonės įmonės. Oro užterštumas ilgą laiką Šančiuose buvo bene didžiausias visame mieste.

Įteiktas tarptautinis sertifikatas

Šančių poliklinika, vadovaujama gydytojos Zitos Česnavičienės, yra pirmoji ir vienintelė pirminės sveikatos priežiūros įstaiga Lietuvoje, gavusi tarptautinį EN ISO 9001:2000 sertifikatą. Poliklinikoje įdiegta ir taikoma kokybės valdymo sistema, teikiant gyventojams pirminės ir antrinės ambulatorinės sveikatos priežiūros, stiprinimo, ligų prevencijos, diagnostikos, gydymo ir reabilitacijos paslaugas. Poliklinikos direktorė (vyr. gydytoja) Zita Česnavičienė džiaugiasi kolektyvo pasiektais rezultatais.

Aplink kitas miesto poliklinikas įsikūrė daug privačių gydymo įstaigų, o Šančiuose, matyt, dėl jų specifikos dirba tik vienas pirminės sveikatos priežiūros centras. Didžioji dalis mikrorajono gyventojų gydosi Šančių poliklinikoje.

“Į mūsų rajone pradėjusį veikti šeimos centrą išėjo mažai vyresnio amžiaus pacientų. Jų aptarnavimas daug brangesnis, jiems reikia daugiau paslaugų. Dauguma jų liko gydytis mūsų poliklinikoje. Tai mūsų gydytojų darbo rezultatas. Daug metų dirbantys bendrosios praktikos gydytojai pažįsta ir gydo dažniausiai visų šeimų narius”, - teigė poliklinikos direktorė Z.Česnavičienė.

Ištikimi savo gydymo įstaigai

“Turime daug pacientų. Žmonės renkasi mus”, - sakė Stomatologijos skyriaus vedėja Jūratė Čėsnienė. Tą patį tvirtino ir kitų poliklinikos skyrių vadovai.

Šančių gyventoja Vaiva Rekuvienė į polikliniką pas gydytoją pediatrę Vilmą Zabielienę atvedė vienuolikmetį sūnų Igną. Moteris tvirtino, jog gydytojų darbu patenkinta. Ji pati taip pat gydosi Šančių poliklinikoje ir keisti gydymo įstaigos neketina.

Elektroterapijos kabinete fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojos Aldona Minkevičienė ir Jolita Dalinkevičiūtė elektroforezės procedūrą darė Jonui Stankevičiui. Vyras sakė, jog Šančių poliklinikoje gydosi jau daug metų ir gydytojų paslaugomis nenusivylė.

Pensininkė, garbaus amžiaus Vanda Vaičiulienė, Šančių poliklinikos medikus mini tik geru žodžiu. Kartą pasijutusi blogai, moteris atėjo į polikliniką, bet talonų pas gydytoją jau nebuvo. Registratorė patarė pamėginti patekti pas gydytoją ir be jo.

“Atsistojau prie kabineto durų ir pasiruošiau laukti, - pasakoja Vanda Vaičiulienė. - Netrukus iš kabineto išėjusi pakviesti kito paciento seselė Regina Kapočienė paklausė manęs, dėl ko aš čia laukiu, nes buvau nepažįstamas žmogus. Nors pasakiau, kad neturiu talono, bet vos po kelių minučių seselė man atnešė siuntimus visiems reikalingiems tyrimams. Jau kitą dieną su talonėliu buvau pas gydytoją Stefaniją Nijolę Ramanauskienę, sužinojau tyrimų rezultatus. Tai nepaprasto gerumo medikės: šalia jų širdis atsigauna. Visi gydytojai, su kuriais teko susidurti Šančių poliklinikoje, labai geri. Net valytoja, kai man buvo pasidarę bloga prie poliklinikos lauko durų, atnešė vandens. Kai ateinu į polikliniką, sesutė Regina Kapočienė, koridoriuje pamačiusi, jau klausia, kaip jaučiuosi. Jei savijauta būna bloga, visada pakviečia į kabinetą be eilės ir abi su gydytoja S.N.Ramanauskiene manim pasirūpina. Esu joms labai dėkinga”.

Kvotos viršijamos

Senolių ir jaunesnių pacientų ligos diagnozuojamos modernia aparatūra, kurios poliklinika turi nemažai.

Šančių poliklinika dalyvavo visoje Lietuvoje vykusiame krūties vėžio prevencijos projekte “Nedelsk”. Ji viena iš nedaugelio gydymo įstaigų mieste, turinti diagnostinę aparatūrą, kuria atliekami mamografiniai tyrimai, leidžiantys diagnozuoti, ar serga moterys krūties vėžiu.

Poliklinika turi kuo pasigirti, pasidžiaugti, tačiau jai nestinga ir problemų.

“Didžiausia problema, kaip ir kitoms poliklinikoms, - per mažas antrinio lygio paslaugų finansavimas. Lėšų pakanka tik atlyginimams, o naujai aparatūrai įsigyti jų trūksta. Todėl antriniam lygiui skirtą aparatūrą įsigyjame už pirminio lygio paslaugas uždirbtus pinigus. Mūsų antrinio lygio specialistai aptarnauja ir privačių pirminės sveikatos priežiūros centrų pacientus. Mums tai nuostolinga, kol nėra pakankamai skiriama kvotų antrinio lygio specialistų konsultacijoms. Kvotas paprastai viršijame, nes daug serga vyresnio amžiaus pacientai, kuriems būtinos specialistų konsultacijos, atitinkami tyrimai. Mes šias paslaugas jiems suteikiame. Bendrosios praktikos gydytojai be gydytojų konsultantų dirbti negali, bet būtina antrinį ambulatorinį lygį geriau finansuoti”, - sakė direktorė Z.Česnavičienė.

Nors Šančių poliklinika statyta, atrodo dar ne taip seniai - prieš beveik 13 metų, tačiau jau būtina remontuoti stogą. Tam reikėtų apie 150 tūkstančių litų. Poliklinikos vadovė Z.Česnavičienė teigė, kad Savivaldybė žadėjo skirti lėšų kiauro stogo remontui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų