Ruošiantis šventiniam vakarėliui


2002-12-02
Ruošiantis šventiniam vakarėliui

Vėl į mūsų kraštus sugrįžęs šaltukas su savimi atsineša ir šventes. Metas joms ruoštis!

Programa

Įsivaizduok, kad pas tave susirinko būrys draugų. O kas toliau? Vieni šnekas, kiti irgi šnekas... susiskirstė į grupeles... kažkas jau sėdi vienas, žiūri pro langą ir kažką galvoja. Greičiausiai apie ėjimą namo. Greitai ši tau nepageidautina mintis ateis ir į kitų svečių galvas - vaikų (ir ne tik) kompanijose pasibaigus kalboms dažnai nebelieka ką daugiau veikti. Vienas iš būdų su tuo kovoti - vakarėlio programa. Būtent programa! Todėl nepatingėk ir sugalvok įvairių linksmų užsiėmimų savo draugams. Kai ką pasiūlysime jau dabar.

Lėlių teatras

Ne, tai ne tas lėlių teatras, į kurį reikia eiti. Tai improvizuotas vaidinimas savo namuose. Lėles turėsi pasidaryti pats, nors geriausia tai daryti su draugais. Jos nebūtinai turi būti siūtos. Linksmam spektakliukui gali tikti ir iš kartono iškirptos bei nuspalvintos figūrėlės, iš senos dėžės (kad ir nuo televizoriaus) pagaminta scena. Kažkas - kam tai geriausiai sekasi - tegu sugalvoja vaidinimo scenarijų. Beje, viena smagiausių temų tokiems spektakliukams - tavo ir tavo draugų (klasės ar kiemo) nuotykiai. Nebūtinai šiais laikais ir šiuose kraštuose. Truputėlis fantazijos, personažai, kuriuose vakarėlio dalyviai atpažįsta patys save... Ir spektakliukas bus įsimintas ilgam.

Dovanėlės

Dar vienas smagus užsiėmimas - dovanėlių “loterija”. Gal net ne loterija, o toks savotiškas apsikeitimas-siurprizas. Tam reikia iš anksto su draugais susitarti, kad visi atsineš po kažkokią dovanėlę. Gal savo padarytą, o gal ir pirktą (už kokią sumą - nutarsite patys). O tada dovanėlės sunumeruojamos ir - kam kokia dovana teks - traukiama burtų keliu (kad ir popieriukus su skaičiais iš senos skrybėlaitės). Nieko sudėtinga, bet smagu.

Rungtys

Rungčių yra devynios galybės. Kiekvienas iš jūsų žinote bent po keletą. Tikimės, kad nepatingėsite ir parašysite “vaikų kambariui” apie pačias mėgstamiausias savo rungtis. O apie vieną papasakosime iš karto.

Jai prireiks trijų komplektų kiniškų lazdelių valgymui ir taip pat trijų indelių su želė. Užduotis paprasta - tas, kuris greičiausiai suvalgys savo želė porciją, gaus kažkokį prizą. O valgyti ją reikia mums neįprastomis lazdelėmis - reginys būna visai linksmas.