Parodų gidas


2003-08-30
Parodų gidas
Vilniaus “Jonų galerijoje” (Šv.Jono g. 11) trečiadienį atidaryta ir iki rugsėjo 21 d. veiks tarptautinė paroda “Medis”, kurioje savo kūrinius eksponuoja ir kaunietis skulptorius Leonas Strioga

Rytai atkeliavo į Vakarus. Rytietiškų dailės žanrų parodoje “Medis” savo kūrinius pristato menininkai iš Japonijos, Kinijos ir Lietuvos. Projekto autorė ir kuratorė - scenografė, Japonų sumi-e asociacijos narė bei Japonų kultūros studijos Vilniuje “Tušo kelias” įkūrėja ir vadovė Dalia Dokšaitė.

Tarptautiniame projekte sumanyta parodyti įvairių šalių menininkų kūrybinį požiūrį į medį, atskleisti, ką reiškia medis šių šalių kultūroje. Ekspozicijoje rodomi grafikos kūriniai, skulptūra, fotografija, metalo darbai, fitodizainas, sumi-e tapyba tušu, bonsai, keramika, ikebana, kaligrafija, rankų darbo popierius.

Parodos metu planuojama rengti arbatos gėrimo ceremoniją, pasikviečiant arbatos ruošimo ceremonijos meistrus, bus skaitomos paskaitos bonsai auginimo tema, ikebanų kūrimo, sumi-e tapybos, kaligrafijos temomis.

Japonų ir penkių kinų menininkų tapybos tušu darbus parodoje pristato japonų kultūros studija “Sumibi” iš Tokijo, savo keramikos kūrinius eksponuoja Čekijoje gyvenantis japonų dailininkas Jošikazu Ikeda (Yoshikazu Ikeda). Lietuvai atstovauja Vilniuje veikianti japonų kultūros studija “Tušo kelias”, žinomi dailininkai iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Telšių, Ukmergės.

M.Žilinsko galerijoje vakar atidaryta ir iki rugsėjo 21 d.
veiks XIV tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo
paroda “Baltas baltame”

Ką tris rugpjūčio savaites tradiciniame kaulinio porceliano simpoziume veikė trylika keramikų, galima pamatyti parodoje M.Žilinsko galerijoje. Sklinda kalbos, kad šiųmečiai kaulinio porceliano simpoziumo dalyviai pagarsėjo kaip ypatingi darbštuoliai, itin produktyviai laiką leidę “Jiesios” cechuose.

Keturioliktasis tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas - gausus šiuolaikinės keramikos idėjų. Simpoziumui baigiantis, jos gavo bendrą vardą - “Baltas baltame”. Skirtingų stilių menininkus suvienijo peršviečiama ir labai balta medžiaga - kaulinis porcelianas. “Vienų autorių kūriniai - konceptualesni, kitų - labiau dizaineriški, tačiau visų labai gerai technologiškai atlikti. Ko norėti, susirinko ne naujokai”, - dviejose M.Žilinsko dailės galerijos salėse išdėstytus kūrinius vertino Kauno dailės instituto docentė Aldona Keturakienė. Simpoziumo senbuvė turi teisę vertinti kolegų kūrinius - šiemet renginyje dalyvavo net septyni jos buvę studentai.

Gali būti, kad tai paskutinis kaulinio porceliano simpoziumas. Geranoriškai menininkams talkinusios “Jiesios” bendrovės tolesnis likimas neaiškus. “Reta technologija, paklausi medžiaga, galinti įkūnyti šiuolaikinio dizaino idėjas, prašosi miesto valdžios globos. Kaulinis porcelianas jau tapo Kauno simboliu”, - parodos atidaryme kalbėjo kauniečiai keramikai.

Ūkio banke (J.Gruodžio g. 9) iki spalio 31 d. veiks
Viginto Stankaus tapybos paroda

Ūkio banko vestibiulis vėl tapo dailės parodų sale. Pagrindinėje savo buveinėje Kaune bankas atnaujino dailės kūrinių ekspoziciją. Banko klientams ir visiems kauniečiams naujausią savo tapybą demonstruoja kaunietis dailininkas Vigintas Stankus. Šio menininko kūriniai Ūkio banko interjerą puošia jau trečią kartą.

Vigintas Stankus - Lietuvos dailės akademijos absolventas. Personalinių parodų yra surengęs ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, Norvegijoje, Ispanijoje, JAV.

Bankas pasiryžęs ir toliau nuolat rengti pradedančiųjų ir jau pripažintų menininkų kūrinių parodas. Banko vadovai ir darbuotojai teigė, kad meno kūriniai jų darbo aplinkai suteikia ypatingą atmosferą, o kiekvienos naujos parodos atidarymas jiems - tarsi šventė.

Po parodas kartu su Jumis vaikščiojo Žilvinė PETRAUSKAITĖ, Edmundas Katinas ir Tomas RaginA