Parlamentarai koneveikė miesto valdžią


2005-05-19
Gediminas STANIŠAUSKAS
Parlamentarai koneveikė miesto valdžią

Populistinėmis kalbomis garsėjantys politikai iš Vilniaus į Kauną atvyko todėl, kad, jų nuomone, laikinojoje sostinėje išrinkti parlamentarai nieko nedaro Kauno labui

Seimo nariai Petras Gražulis ir Julius Veselka, pasitelkę Kauno radikalus - smulkiųjų prekybininkų asociacijos “Dirbk ir klestėk” prezidentą Žaną Mongirdą bei neįgaliųjų interesams atstovaujantį Vytautą Andriejauską, vakar surengtoje spaudos konferencijoje išpeikė miesto valdžią, bet nesugebėjo pateikti jokių korupcijos įrodymų.

Parlamentarai į Kauną atvyko tuo metu, kai kritikos lavina kelias pastarąsias dienas užgriuvo ant merą Arvydą Garbaravičių. Neseniai miesto vadovui pasiūlė atsistatydinti Kauno socialliberalai, nors Kauno miesto taryboje jie neturi nė vienos vietos.

Parlamentarai teigė negalintys susitaikyti su, jų nuomone, neskaidriais visuomeninių objektų privatizavimo atvejais Kauno mieste. P.Gražulis tokiems objektams priskyrė ir Stoties turgavietę, ir Dainų slėnį. “Kauno valdžia objektus privatizuoja už centus, o vėliau išperka už milijonus, argi tai ne korupcijos apraiškos?” - klausė P.Gražulis.

“Didelių teisinių abejonių bei korupcinių apraiškų kelia ir Autobusų stoties privatizacija”, - kreipimesi į Kauno miesto tarybą ir merą akcentuoja parlamentarai.

Kalbėjusieji žurnalistams nesugebėjo pateikti nė vieno konkretaus korupcijos fakto įrodymo. Seimo nariai kreipėsi į Tarybą, kad ši sustabdytų bet kokių objektų privatizavimą, kol Konstitucinis Teismas išaiškins, kokie visuomeniniai objektai gali būti privatizuojami, o kokie ne. Kreipimąsi į KT jau pasirašė 33 parlamentarai.

Paklaustas, kodėl taip uoliai gina Kauno miesto interesus, nors išrinktas buvo ne laikinojoje sostinėje, J.Veselka tvirtino, kad 20 kauniečių, patekusių į šios kadencijos Seimą, nieko nedaro miesto labui.

Abu parlamentarai nesugebėjo pasakyti, ką gero padarė Kaunui, kuriam itin reikalingi nauji Sporto rūmai. P.Gražulis teigė, jog Nemuno sala yra netinkama vieta sporto centrui, o “Akropolis” centrinėje miesto dalyje yra didelė blogybė.