Pareigūnų vakarėlis baigėsi prokurorės sumušimu


2006-12-12
Greta ČIŽINAUSKAITĖ
Pareigūnų vakarėlis baigėsi prokurorės sumušimu

Numanomas įtariamasis iš policijos teigia tik gynęs moterį nuo jos vyro - savo kolegos

Kauno teisėsaugininkų pasaulyje - vėl skandalas, primenantis metų pradžioje miestą sukrėtusią tragediją. Turima galvoje tragiška Kauno miesto apylinkės teismo teisėjos žūtis, dėl kurios teisiamas nužudymu kaltinamas buvęs Kauno policijos ikiteisminio tyrimo tyrėjas.

Tai, kas baigiantis praėjusiai savaitei įvyko Žemųjų Šančių pirtelėje, laimė, baigėsi ne taip tragiškai, tačiau ir su šia situacija susiję įvairių Kauno teisėsaugos institucijų pareigūnai: oficiali nukentėjusioji - Kauno miesto apylinkės prokuratūros prokurorė, numanomi įtariamieji - Dainavos policijos komisariato tyrėjas bei Eismo priežiūros tarnyboje dirbantis sumuštosios vyras.

Kol kas tiksliai aišku tik viena - taip baigėsi prokurorės vyro gimtadienis, kurį jis su esamais bei buvusiais bendradarbiais iš Dainavos policijos komisariato ketvirtadienio vakare šventė minėtoje pirtelėje. Teigiama, kad prokurorė buvo sumušta, kai atvažiavo naktį parsivežti vyro į namus.

Penktadienį ji darbe nebepasirodė, teigdama, kad turi nedarbingumo lapelį. Tą pačią dieną Kauno miesto apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Tai, kad tyrimo ėmėsi prokurorai, kai nukentėjusioji - jų kolegė, o numanomi įtariamieji - policininkai, pastarųjų gretose sukėlė gana suprantamą nepasitenkinimą. Tik, kita vertus, jeigu įvykį būtų pradėjusi tirti policija, turbūt panašiai replikuotų prokurorai, nors jie dar turėtų galimybę šį tyrimą kontroliuoti.

Tačiau prokurorė į policiją pagalbos nesikreipė. Šios pareigūnai apie prokurorės bėdas sužinojo tik sekmadienio popietę, gavę pranešimą iš Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) apie greitosios medicinos pagalbos iš savo namų Šilainiuose jiems pristatytą sumuštą pacientę.

Kalbama, kad neva neišlaikė prokurorės vyro nervai. Pagal kitą versiją - paūmėjo naktį į penktadienį patirta trauma.

Kol kas galima manipuliuoti tik gandais, nes oficiali informacija neteikiama. Kauno miesto apylinkės vyriausiasis prokuroras Algirdas Čiurlys vakar tepasakė, kad jo pavaldinė gydosi ambulatoriškai (apie tai, kad sekmadienį ji atvežta į KMUK, pašnekovas nežinojo), su nukentėjusiosios darbu tai neturi jokio ryšio, sulaikytųjų nėra, niekam nepateikti ir įtarimai.

Objektyvumo dėlei, vakar šį ikiteisminį tyrimą nuspręsta perduoti Kauno rajono apylinkės prokuratūrai, kurioje nukentėjusioji nėra dirbusi.

Redakcijos duomenimis, nuo tarnybos nenušalintas nei Dainavos policijos komisariato tyrėjas, neva sumušęs prokurorę, nei nukentėjusiosios vyras.

Pastarasis vakar kalbėti su “Kauno diena” apie šį įvykį atsisakė, teigdamas, kad nieko nežino. Jo buvęs bendradarbis iš Dainavos policijos komisariato kolegoms tvirtino neva gynęs prokurorę nuo vyro, neva pats nuo jos gynęsis. Koks karingas šios prokurorės charakteris - Kauno policijoje, kurioje ji anksčiau dirbo, bei prokuratūroje - vieša paslaptis.

Kas tąnakt galėjo ją įplieksti, vakarėlio dalyviai nelabai nori prisiminti. Tačiau šį kartą galėjo būti ir atvirkščiai: gimtadienio dalyviai buvo gerokai įkaušę, vyro automobiliu atvažiavusi pasiimti prokurorė - blaivi.