Kauno liberalcentristai ieško naujo vedlio


2005-01-29
Arūnas ANDRIUŠKEVIČIUS
Kauno liberalcentristai ieško naujo vedlio

Į miesto skyriaus pirmininko postą pretenduoja trys kandidatai

Šiandien liberalcentristų Kauno skyriaus visuotiniame susirinkime bus renkamas naujas lyderis. Iki šiol skyriui vadovavęs buvęs Seimo narys Klemensas Rimšelis antrai kadencijai nežada kandidatuoti.

Neoficialiais duomenimis, į pirmininko postą pretenduoja valstybinės įmonės “Registrų centras” Kauno filialo direktorius Alvydas Banevičius, miesto Tarybos Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Rimantas Mikaitis bei bendrovės “Audimas” generalinė direktorė Ona Balžekienė.

Šią savaitę vėl pradėta kalbėti, kad bus iškelta ir Kauno mero Arvydo Garbaravičiaus kandidatūra. “Tikrai neketinu kandidatuoti. Neįsivaizduoju, kas turėtų atsitikti, kad pakeisčiau savo nuomonę”, - vakar “Kauno dienai” teigė A.Garbaravičius.

Realiausiu kandidatu laikomas A.Banevičius. Kalbinti liberalcentristai tikino, kad jį aktyviai palaiko ir meras. “Manau, kad jis turi daugiausiai šansų laimėti”, - sakė vienas politikų.

Ankstesnė Kauno skyriaus vadovybė buvo suformuota besijungiančių partijų susitarimo pagrindu. Tuomet pirmininko postas atiteko liberalams, o pavaduotojų - centristams ir moderniesiems krikščionims demokratams.

“Skyriuje nėra juntama buvusių partijų įtaka. Tikrai nėra atskirų liberalų ir centristų stovyklų”, - teigė R.Mikaitis. Jis atkreipė dėmesį, kad naujosios skyriaus vadovybės laukia nelengvas išbandymas.

“Galime atvirai pasakyti, kad praėjusius Seimo rinkimus pralaimėjome. Net šešiose apygardose mūsų kandidatai liko treti ir nepateko į antrąjį turą. Tai nėra geras rezultatas”, - sakė R.Mikaitis.

Liberalcentristų Kauno skyrius vienija beveik 500 žmonių.