Kaip užsiauginti sveikas morkas Pereiti į pagrindinį turinį

Kaip užsiauginti sveikas morkas

2008-05-13 14:59

Atidūs daržininkai pastebi įvairius daržo augalų jiems siunčiamus ženklus: pasikeitusią lapų spalvą, sutrūkusį vaisių, nulinkusias šakeles ir kitus požymius, bylojančius apie drėgmės ar maisto medžiagų stoką, ligas.

Atidūs daržininkai pastebi įvairius daržo augalų jiems siunčiamus ženklus: pasikeitusią lapų spalvą, sutrūkusį vaisių, nulinkusias šakeles ir kitus požymius, bylojančius apie drėgmės ar maisto medžiagų stoką, ligas.

Kai kopūstų lapai nori “gerti”, pasidengia baltu, melsvai pilkšvu apnašu. Kai drėgmės per daug, kopūstlapiai įgauna rausvai violetinį atspalvį. Panašią spalvą jie įgauna, kai būna per šalta.

Kai morkos ir agurkai stokoja drėgmės, jų lapai tamsėja, o kai jos per daug - tampa šviesiai žali.

Per sausrą nelaistomi špinatai, salotos, žiediniai kopūstai sutrūkinėja, nukrenta paprikos, agurkų, pomidorų žiedai bei jų užuomazgos.

Daržovės praneša ir apie azoto trūkumą. Štai jo stokojančių pomidorų išvaizda skurdi, o lapai - labai maži, blyškūs. Jei azoto itin trūksta, išryškėja lapų gyslotumas. Panašiai atrodo ir agurkai. Tik jų lapų spalva gelsvėja. Kaip ir vaisių.

Baltagūžių ir žiedinių kopūstų, stokojančių azoto, apatiniai lapai tampa purpurinės spalvos. Žirnių ir pupelių lapai tampa šviesiai žali su gelsvu atspalviu. Panašiai apie azoto trūkumą “signalizuoja” ir braškių lapai. Beje, jei vasaros pabaigoje gelsvi, blyškūs šios uogų karalienės lapai pradeda raudonuoti, vadinasi, smarkiai trūksta azoto.

Jei pradeda ruduoti svogūnų laiškų galiukai, tręškite azoto trąšomis. Verta atsiminti, kad specialistai nepataria tręšti svogūnų šiomis trąšomis birželio pabaigoje. Šį mėnesį teks pasigalynėti su svogūnine muse, nes šį pavasarį vyravo nepalankios meteorologinės sąlygos.

Ne viena šeimininkė jau pastebėjo, kad anksti sėtas morkas puola morkinės musės. Vadinasi, sveikų morkų nebus. Tačiau nusiminti nereikia. Mat pirmos kartos morkinės musės kenkia anksti sėtoms morkoms, o birželio antroje pusėje jos nepavojingos vėlyvosioms morkoms. Jas reiktų sėti per Jonines. Tuomet tikrai užauginsite sveiką derlių.

Specialistai pataria prieš morkų sėją į lysvės griovelius pripilti karšto medžio pelenų šarmo. Kai žemė gerai permirks, lysvę pridengti polietileno plėvele, kad ilgiau laikytųsi karštis. Kai šarmas susigers į dirvą ir ji atauš, nudenkime ir sėkime morkas. Tuomet griovelius užžerkime žeme ir lysvę uždenkime agroplėvele. Po ja morkos gali augti iki rudens ir tikrai bus sveikos.

Parengė Dalia ŠALNIENĖ

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų