Gražuolės senojoje Niujorko bibliotekoje


2004-01-30
Darius SĖLENIS
Gražuolės senojoje Niujorko bibliotekoje
Garsiausiame modelių renginyje “Ford Supermodels Of The World” triumfavo merginos iš Rytų Europos

Niujorke triumfavo Ukraina. Prestižinio pasaulio modelių konkurso “Ford Supermodels Of The World 2004” laimėtoja tapo 19 metų Natalija Godsky. Ji aplenkė jai “ant kulnų” lipusias amerikietę, slovakę, čekę ir kenietę.

Aštuoniolikmetė kėdainiškė abiturientė Agnė Kriščiūnaitė į geriausiųjų penketuką nepateko. Tačiau visus savo išraiškingomis mėlynomis akimis sužavėjusi Kauno modelių agentūros “Modilina” manekenė neliko nusivylusi konkursu bei įspūdingu Amerikos miestu.

Plojimai milijonieriams

2003 metų rugsėjo 7 dieną laimėjusi Vilniuje vykusį nacionalinį “Ford supermodels Lietuva 2003” konkursą teisėjos dukra A.Kriščiūnaitė įgijo teisę atstovauti mūsų šaliai žinomiausiame modelių konkurse, kuris išgarsino Kim Besindžer, Melani Grifit, Patriciją Velaskes, Stefani Seimur, Džeri Hold, Veroniką Veb ir daugelį kitų “Ford” manekenių.

Prieš trejus metus viso pasaulio spaudoje bei televizijoje nuskambėjo Lietuvos vardas, kai šį konkursą laimėjo kaunietė Asta Buziliauskaitė ir pasirašė 250 tūkstančių dolerių vertės metinį kontraktą.

Pernai Dominikos prestižiniame penkių žvaigždučių viešbutyje vykusį renginį šiemet pakeitė įspūdinga senoji Niujorko viešoji biblioteka, kurios vienas fundatorių buvo 1973 metais miręs lietuvių kilmės žydas Martinas Radtkė. Jo garbei grindinyje yra įrengta lentelė su lietuvio vardu bei pavarde.

1941 metais įkurtos “Ford” agentūros renginyje, kuriame pagarbiai buvo sutikti jau į devintą dešimtį įkopę milijonieriai žmona ir vyras - Eilin bei Džeris Fordai, prieš savaitę dalyvavo 49 pasaulio valstybių atstovės iš visų Žemės kampelių.

15-21 metų amžiaus renginio dalyvės buvo apgyvendintos prašmatniame penkių žvaigždučių viešbutyje “Bryan Park Hotel” Manhetene, kur pigiausias numeris kainavo 350 dolerių.

Jamaikietę nudžiugino sniegas

“Gyvenau su vokiete. Ji... - A.Kriščiūnaitė prunkštelėjo, tačiau apie savo kambario draugę daug nepasakojo. - ... be jokių kompleksų. Beveik dvi savaites iki renginio pradžios labai daug dirbome, susitikinėjome su specialistais, stilistais, visažistais, agentais. Mums parinko prestižinių dizainerių drabužius, šukuosenas, mokė taisyklingai vaikščioti”.

Po intensyvių darbų, į kuriuos vykdavo dviem autobusais, vakarais iš nuovargio merginos griūdavo į lovą ir apie pramogas net negalėjo pagalvoti, nors kelis kartus organizatoriai jas nuvedė į klubus, parodė muziejus bei Niujorko įžymybes. Merginomis buvo labai rūpinamasi, todėl didelių nuotykių ar ekstremalių situacijų nepasitaikė.

Agnė šyptelėjo prisiminusi, kaip Jamaikos atstovė fotografavosi bei klykavo iš džiaugsmo, bene pirmą kartą gyvenime pamačiusi sniegą. Tuo metu Niujorke spaudė beveik 10 laipsnių šaltukas. Po renginio per dvi laisvas dienas A.Kriščiūnaitė apžiūrėjo prestižines Niujorko gatves, pastatus, dangoraižius.

Tiesa, vienas dalykas kėdainiškę vis dėlto Niujorke nuvylė: labai dažnai merginas maitindavo mėsainiais, įvairiais sumuštiniais, keptomis bulvytėmis.

Trumpas renginys

“Ford Supermodels Of The World 2004” buvo akredituota daugiau nei 300 žurnalistų iš viso pasaulio.

“Labai daug buvo ir apsaugos darbuotojų, - “Kauno dienai” teigė “Ford” atstovų Lietuvoje - Kauno modelių agentūros “Modilina” savininkė Jolanta Sadauskienė. - Įeinant kostiumuoti, blizgančiais batais avintys vyrai metalo detektoriais apžiūrinėdavo kiekvieną svečią nuo galvos iki kojų, po to kitu detektoriumi - fotoaparatūrą, nešiojamus kompiuterius bei kitus daiktus ir galiausiai kruopščiai apžiūrinėdavo rankines”.

Renginį stebėjo ne tik mados, stiliaus, grožio, verslo “grietinėlė”, bet ir žinomos manekenės, Niujorko meras bei kiti politikai.

Įspūdingos Niujorko viešosios bibliotekos viduje buvo įrengta scena, trys dideli ekranai, kuriuose iš pradžių buvo demonstruojamas 5 minučių trukmės filmukas apie agentūrą “Ford”.

“Renginys truko labai trumpai, - aiškino naujas tendencijas J.Sadauskienė. - Merginos tris kartus kilo ant podiumo, paskelbė geriausiųjų penketuką, laimėtoją, ir renginys baigėsi. Po to vykusiame karalienės baliuje dalyvavo merginos ir svečiai”.

“Iš pradžių išėjome vilkėdamos “Ford” marškinėliais bei mūvėdamos šortukais arba sportinėmis kelnėmis, po to tekinomis lėkėme persirengti bikiniais, kuriuos dengdavo ar sijonėlis, ar švarkas. Kai kurios merginos avėjo neįprastais batais, - renginio akimirkas prisiminė Niujorke su este ir bulgare susidraugavusi A.Kriščiūnaitė. - Po to vėl lėkėme persirengti: paskutinį kartą scenoje vilkėjome prestižinių dizainerių sukurtais drabužiais”.

Mėsainis už 90 dolerių

Daug mados verslo pažinčių užmezgusiai J.Sadauskienei teko daug bendrauti su ją visada draugiškai priimančiais Fordais.

“Jie labai mieli ir humoro jausmo neprarandantys senukai, - šypsojosi “Modilinos” savininkė. - Pamenu, kai Džeris šyptelėjęs pasakojo, kaip žmona jam nupirko įspūdingą pirkinį - raudonos spalvos “Gucci” kojines. “Tik 320 dolerių”, - juokėsi D.Fordas”.

Fordai nekart buvo pakvietę Jolantą papietauti. “Paragauk šio restorano firminio patiekalo”, - kartą šmaikščiai šypsodamiesi viename prestižiniame Manheteno restorane pasiūlė Jolantai Fordai. Jauna moteris buvo šokiruota, kai prestižinėje įstaigoje ant gražios lėkštės atnešė mėsainį.

“Firminis patiekalas kainavo apie 90 dolerių! - juokėsi J.Sadauskienė. - Fordas išsitraukė vieną iš didelės krūvos kreditinių kortelių iš už viską sumokėjo”.

Pasak “Modilinos” savininkės, Niujorke pastebimas dolerio kritimas, nes daugelis daiktų, drabužių pigesni nei Europoje. Kaunietė šyptelėjo prisiminusi, kaip viena agentė iš Švedijos džiūgaudama gyrėsi, kad pirko “Gucci” paltą už 3000 dolerių, kuris Stokholme kainuoja dvigubai brangiau.

Kokia Agnės Kriščiūnaitės ateitis?

“Ji turi užsakymų beveik dvejiems metams, - teigė J.Sadauskienė. - Džiugiausia naujiena ta, kad viena mūsų agentūros merginų turi puikią galimybę tapti garsiosios “Prados” veidu”.