Atvyks japonų verslininkai


2005-05-19
Atvyks japonų verslininkai

Šią savaitę Lietuvos Respublikos ambasadorius Japonijoje habilituotas mokslų daktaras Algirdas Kudzys darbo reikalais viešėjo Kauno miesto savivaldybėje.

Su mero pavaduotoju Eriku Tamašausku bei Savivaldybės administracijos atstovais aptartos visos Saporo miesto verslininkų delegacijos vizito, vyksiančio birželio pradžioje, detalės.

- Šie metai paskelbti Japonijos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo metais, - teigia ambasadorius, - todėl nepaprastai išaugo ir japonų susidomėjimas Sąjungos valstybėmis. Ypč - naujokėmis, tarp kurių yra ir mūsų šalis. Be to, su Saporu Kauną sieja gražūs kultūriniai mainai ir menininkų bendradarbiavimas, o birželio 5 dieną pirmą kartą į Kauną atvyks daugiau nei trisdešimties verslininkų (nekilnojamojo turto, statybų, architektūros specialistų) iš Saporo delegacija. Manau, šis vizitas padės verslininkams užmegzti su kolegomis gerus, abiem pusėms naudingus ryšius.

Anot mero pavaduotojo E.Tamašausko, verslo atstovai iš Japonijos susitiks su Kauno verslininkais bei Savivaldybės vadovais. Fondo “Diplomatai už gyvybę” steigėjo, LR Seimo nario Ramūno Garbaravičiaus lydimi apsilankys Čijūnės Sugiharos memorialiniame muziejuje.

Čia parodą svečiams žada surengti Kauno “Eigulių” vidurinės mokyklos moksleivių origamio (japoniškų lankstinių) klubas, vadovaujamas mokytojos Laimos Liutkienės.

Vizito programoje dar numatytos ekskursijos į kitus miesto muziejus, susitikimas su miesto meru Arvydu Garbaravičiumi. Be to, svečių pageidavimu, jiems bus parodyta Nemuno saloje žaliuojanti iš Japonijos atvežtų sakurų alėja.

Kaip informavo Lietuvos pasiuntinys Japonijoje, dar viena šios šalies verslininkų delegacija Kauną žada aplankyti liepos mėnesį. Svečiai Kaune žada pasidomėti transporto, ryšių, tekstilės pramonės, viešbučių, maitinimo bei kitokiais verslais.