Tėvai raginami paskiepyti būsimuosius pirmokus
Nelaukiant vasaros pabaigos tėveliai ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų specialistai, išleidžiantys mažamečius į mokyklas, raginami pasirūpinti būsimųjų pirmokėlių skiepais.
Kauno visuomenės sveikatos specialistai tvirtina, kad visus 6-7 metų vaikus prieš mokyklą reikia iš naujo paskiepyti nuo tymų, raudonukės, epideminio parotito bei difterijos stabligės, kokliušo. Be to, vaikams atliekamas tuberkuliozės testas, leidžiantis vertinti užsikrėtimą mikobakterijomis, tuberkuliozės skiepų efektyvumą bei tuberkuliozės infekcijos paplitimą tarp gyventojų.
Specialistai primena, kad nuo daugelio užkrečiamųjų ligų galima apsisaugoti laiku pasiskiepijus. Skiepijimas yra toks efektyvus, kad baigiame pamiršti, kuo pasireiškia tos ligos, nuo kurių vaikus apsaugo skiepai. Tačiau specialistai sunerimę, kad mažėja skiepijimų apimtys nuo tokių užkrečiamųjų ligų, kaip tymai, epideminis parotitas, difterija, kurios vis dar registruojamos Europoje ir pasaulyje.
Pagrindinė imunoprofilaktikos programos nuostata - paskiepyti visus respublikos vaikus ir taip sukurti aukšto lygio kolektyvinį imunitetą tarp vaikų, nes kiekvienais metais išlikusi nepaskiepytų vaikų dalis po kelerių metų gali lemti epideminį ligos pakilimą.
2008 metų duomenimis, Kauno apskrityje šešiolikamečių, apsaugotų nuo difterijos ir stabligės, yra apie 83 proc., paskutinį skiepą, apmokėtą iš valstybės biudžeto lėšų nuo raudonukės, tymų ir epideminio parotito, gavo 94 proc. 7-8 metų amžiaus vaikai, 88 proc. dvylikamečių paskiepyti nuo hepatito B infekcijos.
Šiuo metu Lietuvoje vaikai (tėvams sutikus) biudžeto lėšomis skiepijami nuo dešimties užkrečiamųjų ligų: tuberkuliozės, virusinio hepatito B, difterijos, kokliušo, stabligės, poliomielito, tymų, epideminio parotito, raudonukės ir B tipo Haemophilus influenzae bakterijos sukeltų susirgimų. Be to, vaikai ir suaugusieji, kontaktavę su pasiutusiais ar nežinomais gyvūnais, skiepijami nuo pasiutligės, o po traumų - nuo stabligės.