Pasaulio bankas Kauną vadina patikimu partneriu


2005-05-19
Pasaulio bankas Kauną vadina patikimu partneriu

Vakar Kaune lankęsi Pasaulio banko atstovai teigiamai įvertino Kauno miesto gatvių apšvietimo tinklų modernizavimo projektą. Jis pradėtas įgyvendinti 2001-ųjų rugpjūtį, gavus 10 mln. litų paskolą iš minėto banko.

Susitikę su miesto meru Arvydu Garbaravičiumi bankininkai teigė, kad bendradarbiavimas su Kauno miesto savivaldybe buvo sėkmingas. “Tikimės, kad, užbaigus šį projektą, mes bendradarbiausime ir kitose srityse, pavyzdžiui, vandentvarkos projektuose”, - sakė Pasaulio banko vyriausiasis urbanistikos specialistas Europos ir Centrinės Azijos šalims V.Janas Bržeskis.

Birželio pabaigoje jau turėtų būti baigti Kauno gatvių apšvietimo projekto pirmojo etapo darbai. Per pirmąjį darbų etapą buvo modernizuota apie 17 tūkst. šviestuvų Kauno gatvėse. Seno tipo gyvsidabrio šviestuvai pakeisti aukšto slėgio natrio lempų šviestuvais. Per pirmąjį etapą mieste bus pastatytos 29 elektros valdymo ir apskaitos spintos, rekonstruota apie 300 km kabelinių linijų.

“Naujieji šviestuvai labai ekonomiški, elektros galia sumažinta nuo 6 MW iki 3,2 MW”, - teigė Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas.

Šviestuvai buvo atnaujinti ne tik pagrindinėse miesto gatvėse. Jie įrengti ir ten, kur jų anksčiau nebuvo - Ateities plente, Sporto halės rajone, Prūsų gatvėje. Taip pat apšviesti viadukai ir pagrindiniai Kauno laiptai. Pasaulio banko reikalavimu apšviesti Ąžuolyno, Ramybės, Draugystės parkai.

AVaitiekūno teigimu, jau planuojamas antrasis darbų etapas, per kurį bus modernizuotas apšvietimo valdymas. Tam lėšų (apie 5 mln. litų) tikimasi gauti iš ES fondų.

“Kauno savivaldybė pernai gavo Europos energetikos apdovanojimą, kuris, tikimės, padidins mūsų galimybes gaunant paramą iš ES fondų. Šį apdovanojimą pelniusi savivaldybė pripažįstama rimtu ir patikimu partneriu”, - pažymėjo A.Garbaravičius.

Naujus šviestuvus planuojama pastatyti dar 300 gatvių. Iš viso Kauno gatvėse yra 24 tūkstančiai šviestuvų, nuo 1999-ųjų modernizuota apie 20 tūkst. šviestuvų.