Ketina kirpti algas


2010-11-11
Ketina kirpti algas

Vyriausybėje svarstomas siūlymas penktadaliu mažinti Lietuvos banko vadovo atlyginimą, taip pat ketinama pakirpti ir jo patarėjų bei valdybos narių algas, trumpinti valdybos narių kadenciją.

Vyriausybė trečiadienį nutarė savaitei atidėti įstatymo projekto dėl Lietuvos banko vadovybės atlyginimų mažinimo ir valdybos narių kadencijos trumpinimo svarstymą. Vyriausybės posėdyje kilus diskusijai, kokia nuosavybės forma pavesti Lietuvos bankui valdyti turtą, klausimas buvo atidėtas.

Lietuvos banko valdybos pirmininko įstatymu numatytas atlyginimas turėtų mažėti maždaug ketvirtadaliu – 27 proc. Taip pat siūloma, kad banko valdybos pirmininko pavaduotojų ir valdybos narių atlyginimų dydis neviršytų 90 proc. valdybos pirmininko atlyginimo. Šiuo metu įstatymas konkretaus valdybos narių atlyginimų dydžio nenumato.

"Lietuvos banko valdybos pirmininkas yra pats savanoriškai susimažinęs darbo užmokestį, atsižvelgdamas į tai, kas vyko viešajame sektoriuje", – posėdyje sakė finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Lietuvos banko valdybos pirmininko atlyginimas būtų nustatomas pagal piniginio tarpininkavimo įstaigų darbuotojų vidutinį mėnesio atlyginimą, kurį Statistikos departamentas skelbia kas ketvirtį, o ne pagal tokių įstaigų tarnautojų vidutinį mėnesio atlyginimą, kurį statistikai nuo 2009 m. skelbia tik kas ketverius metus.

Be to, centrinio banko valdybos pirmininko atlyginimas turėtų būti lygus ne šešiems, kaip yra dabar, o penkiems minėtiems vidutinio darbo užmokesčio dydžiams.

Planuojama, kad centrinio banko valdybos narių kadenciją sutrumpinus iki šešerių metų būtų įtvirtinta daugumoje ES valstybių galiojanti praktika.

"Pagal praktiką, kurią matome kitose valstybėse, Lietuvoje nustatyta kadencija labai ilga. Standartinis laikotarpis yra šešeri metai", – sakė I.Šimonytė.

Trumpesnė kadencija būtų taikoma naujai paskirtiems Lietuvos banko valdybos nariams.

Šiuo metu Registrų centro dokumentuose nurodoma, kad Lietuvos banko disponuojamas nekilnojamasis turtas yra ne banko, o valstybės nuosavybė.

BNS