Dauguma gyventojų neketina mažinti šildymo išlaidų


2008-11-18
Diena Media inf.
Dauguma gyventojų neketina mažinti šildymo išlaidų

Didžioji dauguma - 69 proc. - Lietuvos gyventojų net ir kylant šildymo kainoms neketina investuoti į priemones, padedančias taupyti šilumą. Tai rodo tyrimų bendrovės RAIT rugsėjo - spalio mėnesiais atlikta apklausa.

25 proc. respondentų ketina keisti langus, duris, stiklinti balkoną ar su kaimynais šiltinti lauko sienas. Vos 1 proc. apklaustųjų keis būstą į tokį, kuriame naudos taupesnį šildymo būdą.

Remiantis tyrimo duomenimis, šildymą mažiausiai ketina taupyti didmiesčių ir daugiabučių gyventojai.

Pasak statybų bendrovės „Sostinės namai" direktoriaus Sauliaus Pavarinio, Lietuvos gyventojai neskuba ieškoti alternatyvių šildymo būdų.

„Nors šildymo išlaidos kiekvienais metais didėja, tik nedaugelis Lietuvos gyventojų imasi priemonių, padedančių jas mažinti. Pirmiausia dėl to, kad įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių sistemas gyventojų neskatina valstybė, tam neskirdama dotacijų. Kita priežastis - žmonės nėra informuoti apie atsinaujinančius energijos šaltinius ir jų naudą. Mes paskaičiavome, kad už 200 kvadratinių metrų ploto namo šildymą su įrengtomis atsinaujinančios energijos sistemomis gyventojai moka tiek pat, kiek gyvenantys 50 kvadratinių metrų bute su centriniu šildymu", - teigia S.Pavarinis.

Tyrimo duomenimis, Lietuvos gyventojai žino arba yra girdėję šiuos atsinaujinančius šildymo šaltinius: biokurą (57 proc.), vėjo energiją (50 proc.), saulės kolektorius (47 proc.), vandens energiją (36 proc.) ir geoterminį šildymą (35 proc.). 16 proc. Lietuvos gyventojų nežino nei vieno atsinaujinančio šildymo šaltinio.

Apklaustieji prognozuoja, kad po 5-10 metų patraukliausias šildymo būdas bus biokuras, centrinis bei geoterminis šildymas.