Už šį nusižengimą – pirmosios baudos: ragina suskubti Pereiti į pagrindinį turinį

Už šį nusižengimą – pirmosios baudos: ragina suskubti

2025-02-13 10:17

Daugiau nei 1 tūkst. Lietuvos vairuotojų bus nubausti piniginėmis baudomis už tai, kad vairavo nepasitikrinę sveikatos nustatytu periodiškumu. Šie vairuotojai užfiksuoti nuo sausio 1 d. iki vasario 10 d.

Už šį nusižengimą – pirmosios baudos: ragina suskubti
Už šį nusižengimą – pirmosios baudos: ragina suskubti / J. Kalinsko / BNS, Freepik.com

Apie tai, ar pirmosios baudos paskatins vairuotojus drausmingiau rūpintis medicininėmis patikromis, kalbėjo Policijos departamento Viešosios tvarkos biuro vadovas Vytautas Grašys.

– Bauda yra nuo 30 iki 50 eurų. Pirmą kartą skiriama pusė minimalios – 15 eurų. Manau, kad per žiniasklaidą pavyks tuos vairuotojus, kurie dar nepasitikrinę, paraginti nesėsti prie automobilio vairo neturint sveikatos pažymos. Kita vertus, skubiai pasitikrinti sveikatą ir gauti tą pažymą.

– Kaip šie vairuotojai buvo nustatyti? Kaip tiksliai žinoma, kad būtent tas asmuo vairavo automobilį?

– Kadangi Lietuvos keliuose yra daug automatinių pažeidimų fiksavimo sistemų, fiksuojami greičio pažeidimai, transporto priemonės, kurios neapdraustos privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, automobiliai, neturintys techninės apžiūros. Taip pat pakliūva ir vairuotojai, neturintys galiojančio vairuotojo pažymėjimo. Dėl sveikatos pažymos vairuotojo pažymėjimo galiojimas yra sustabdomas.

LNK stop kadras.

– Kas, jeigu to asmens automobilį vairavo kitas žmogus?

– Be abejo, šioje vietoje kiekvienas vairuotojas, gavęs pranešimą apie padarytą Kelių eismo taisyklių pažeidimą, turi galimybę nurodyti policijai tiksliai, kas vairavo transporto priemonę. Jeigu vairavo asmuo su galiojančia sveikatos pažyma, be abejo, protokolas šioje vietoje nebus surašomas.

– Kas toliau laukia vairuotojų, kurie be medicininės patikros sėda prie vairo? Gavus baudą reikia greitai skubėti į polikliniką? Ir ką daryti po tos pažymos – ar reikia informuoti policiją, kad sveikata jau patikrinta?

– Jeigu jie dar nori vairuoti transporto priemones ir dalyvauti eisme, privalo pasitikrinti sveikatą ir gauti nustatytos formos pažymą. Kiek pasakojo „Regitros“ atstovai, policijos informuoti nereikia, „Regitros“ informuoti nereikia – „Regitra“ automatiškai gauna sveikatos pažymą ir atstato vairuotojo pažymėjimo galiojimą.

– Kas bus tokiems vairuotojams, kurie piktybiškai nepasitikrins sveikatos? Ar dėl to įmanoma absoliučiai netekti teisės vairuoti?

– Sveikatos pažyma reikalinga tam, kad vairuotojas būtų sveikas ir galėtų priimti tinkamus sprendimus vairuodamas transporto priemonę. Jeigu jis nepasitikrinęs, galbūt turi kažkokių sveikatos problemų ir gali atsitikti nelaimė dėl sveikatos paūmėjimo, priepuolio ar dar ko nors. Pasekmės gali būti labai liūdnos – kalbame apie žmonių gyvybę ir sveikatą. Vėlgi, įstatymas nenumato, kad visiškai prarastų vairuotojo pažymėjimą dėl sveikatos pasitikrinimo.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

– Bet baudos gali didėti?

– Be abejo, baudos gali didėti.

– Tikriausiai bus ir tokių, kurių policijos informacija apie paskirtą baudą gali nepasiekti dėl įvairiausių priežasčių. Pavyzdžiui, Mokesčių inspekcijoje neteisingai nurodyti kontaktiniai duomenys. Vairuotojas nežino, kad yra nubaustas, policija jo kaip ir negali surasti, jis toliau važinėja. Kada tokį vairuotoją pagausite ir kas jam bus? Kiek kartų užfiksuotas, tiek kartų reikės tą baudą ir susimokėti?

– Žinokite, yra tokių atvejų ir su greičio pažeidėjais – kai žmonės dvejus metus vengia atsiimti registruotą paštą, kad negautų pranešimų apie padarytą pažeidimą. Anksčiau ar vėliau bauda pasieks tą asmenį vienokiu ar kitokiu būdu, tad reikės atsakyti.

– Bet ar teks mokėti tiek kartų baudas, kiek buvo užfiksuota? Tarkime, jeigu kokius metus ar kelis, tol, kol, pavyzdžiui, nuvyks į techninę apžiūrą ir pasakys, kad yra paskirtos policijos baudos. 

– Visko gali būti, bet tokių praktikų dar neturime, kad tiek laiko praeitų. 

– Kiek šiuo metu yra tų vairuotojų, kurie nepasitikrino sveikatos?

– Policija neturi tokių duomenų, tačiau trečiadienį kalbėjome su „Regitros“ atstovu – metų pradžioje buvo apie 70 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių asmenų. Vasario 1 d. liko, berods, 60 tūkst. Vadinasi, 10 tūkst. pasikeitė. Vėlgi, reikėtų atkreipti dėmesį, kad tai nėra vienintelis fiksuotas atvejis – tas procesas yra nuolatinis. Anksčiau ar vėliau baigiasi tos sveikatos pažymos, todėl reikėtų kartas nuo karto pasitikrinti, pažiūrėti, kiek galioja, ir nelaukti pabaigos, o pasitikrinti sveikatą kaip numato įstatymų leidėjas. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Fd

Niekuomet Nesitikrrinsiu Pinigų Nemokesiu Vistiek Jie Nieko Neziuri
0
0
Jolita

Ar tik man vienam taip atrodo kad tas kas kaltina turėtų ir įrodyti kas vairavo jeigu užfiksuotas automobilis eisime. Koks kieno reikalas kam aš skolinių savo automobilį. Jeigu konkrečiai nepagautas už vairo be medpažimos tai dar nereiškia kad aš tą automobilį vairavęs.
0
0
Kai

Suskubsim tai maža nepasirodys
1
0
Visi komentarai (7)

Daugiau naujienų