Nemato perspektyvos praėjusios kadencijos partnerystės įstatymo projektui Pereiti į pagrindinį turinį

Nemato perspektyvos praėjusios kadencijos partnerystės įstatymo projektui

Opoziciniams konservatoriams siūlant į pavasario parlamento darbotvarkę įtraukti praėjusią kadenciją svarstytą Civilinės sąjungos įstatymą, Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako tokiam projektui nematantis perspektyvos.

Nemato perspektyvos praėjusios kadencijos partnerystės įstatymo projektui
Nemato perspektyvos praėjusios kadencijos partnerystės įstatymo projektui / freepik.com nuotr.

„(...) jeigu bus iniciatyvos atskirų Seimo narių, ko gero, bus svarstoma, kaip balsuoti. Mes šiuo klausimu frakcijoje nesvarstėme, nežinau, už kitas frakcijas irgi kalbėti negaliu“, – antradienį sakė S. Skvernelis, žurnalistų paklaustas, ar frakcija palaikytų projektą.

„Žiūrint, koks tas įstatymo projektas bus dar irgi. Jeigu bus tas pats, kas buvo bandoma įkišti praeitoje kadencijoje, tai nematau, kad jis turėtų perspektyvos“, – pridūrė Seimo pirmininkas.

Jis pažymėjo, kad pagal koalicijos sutartį nei demokratai, nei socialdemokratai ar „Nemuno aušra“ rinkėjams nėra įsipareigoję išspręsti partnerystės klausimą.

„Aš negaliu kvestionuoti Seimo narių ir frakcijų siūlymo. Darbų programa bus užpildyta demokratiškai, visoms frakcijoms leidžiant pateikti savo projektus ir iniciatyvas“, – nurodė S. Skvernelis, klausiamas, ar mato klausimą parlamento pavasario darbotvarkėje.

Konservatorius Seimo narys Matas Maldeikis antradienį savo „Facebook“ paskyroje paskelbė su frakcijos kolegomis Jurgita Sejoniene ir Arūnu Valinsku siūlantys į pavasario darbų programą įtraukti Civilinės sąjungos įstatymo projektą, kuriuo siekiama įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę.

Seimas prieš beveik dvejus metus po svarstymo minimalia balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Dėl šio projekto priėmimo yra likęs vienintelis balsavimas.

„Yra likęs vienas balsavimas, o darbus reikia pabaigti, nes šio įstatymo priėmimo laukia tūkstančiai žmonių, užtikrinant jiems galimybę įteisinti meile pagrįstus bendrystės santykius – tiek heteroseksualios, tiek homoseksualios poros. Viliuosi, kad prie mūsų iniciatyvos jungsis ir kiti kolegos ir iš kitų frakcijų“, – socialiniame tinkle rašė M. Maldeikis.

Jo teigimu, socialdemokratai dėl „sudėtingų santykių valdančiojoje koalicijoje“ nesiima lyderystės dėl civilinės sąjungos, sieja šį klausimą su kitų reformų palaikymu ir atitolina balsavimą dėl partnerystės įstatymo.

„Turime judėti pirmyn“, – nurodė M. Maldeikis.

Socialdemokratas premjeras Gintautas Paluckas lapkričio pabaigoje sakė, kad civilinės sąjungos klausimui atsidūrus parlamento darbotvarkėje jis partnerystę balsavimu palaikytų, kaip ir anksčiau.

Gruodį ministras pirmininkas pabrėžė, kad Seimo patvirtintoje Vyriausybės programoje partnerystės įstatymas nėra prioritetinis klausimas, o šį klausimą „mėgins spręst“ tarpfrakcijinė parlamentarų grupė.

S. Skvernelis gruodžio pirmoje pusėje po susitikimo su Lietuvos žmogaus teisių centro direktore Jūrate Juškaite žadėjo ieškoti sprendimų dėl vienos lyties porų santykių įteisinimo.

Civilinės sąjungos įstatymo projektas numato, kad ją sudarę partneriai kurtų bendrą dalinę nuosavybę, tačiau turėtų galimybę atskiru susitarimu nustatyti ir kitokį turto teisinį režimą, paveldėtų pagal įstatymą ir nemokėtų paveldėjimo mokesčių, turėtų galimybę veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovautų vienas kitam sveikatos priežiūros srityje, galėtų gauti su sveikata susijusią informaciją.

Lietuvoje šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties porų partnerystė. Ankstesni bandymai tai padaryti parlamente buvo nesėkmingi.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
savo siknu partnerystes

isiteisinkit pas notara
0
0
re

Geros zinios tu perspektyvu nebuvimui. Niekam neidomus kazkieno lovos reikalai, svarbu nekistu savo fantaziju i eteri
1
0
Visi komentarai (2)

Daugiau naujienų