Kaip nurodė Prezidentūra, šalies vadovas žadėjo toliau puoselėti glaudų ir tvirtą bendradarbiavimą plečiant Ukrainos gynybos pramonę, pritaikant mūšio lauke išbandytus sprendimus Europos Sąjungos gynybos pramonei.
Anot G. Nausėdos, Lietuva nori investuoti į Ukrainos gynybos pramonę per bendras įmones, technologijas, mokslinių tyrimų ir plėtros bendradarbiavimą, o šalies pergalė yra būtina tiek regioniniam, tiek globaliam saugumui.
„Tęsime ilgalaikę paramą, kad užtikrintume Ukrainos atsparumą ir atstatymą. Toliau teiksime karinę pagalbą, stiprinsime politinius ryšius, prisidėsime prie ekonomikos atsigavimo ir humanitarinių iniciatyvų. Taip pat aktyviai skatiname tarptautinę paramą Ukrainai, ragindami savo partnerius išlikti tvirtus savo įsipareigojimams“, – pranešime cituojamas prezidentas.
Susitikime taip pat aptarta Lietuvoje trečius metus veikiančio Ukrainos centro, kurio steigimą inicijavo Lietuvos ir Ukrainos pirmosios ponios, veikla. Minint trečiąsias Rusijos karo Ukrainoje metines, centre vyks konferencija „Treji metai, nesuskaičiuojama begalė ateičių: saugant laisvę ir Ukrainos vaikus“.
O. Nikitčenko pakeitė kadenciją baigusį, maždaug trejus metus Lietuvoje rezidavusį Petro Beštą, kuris buvo paskirtas ambasadoriauti Slovėnijoje.
Kaip skelbė portalas „Evropeiska pravda“, šis O. Nikitčenko skyrimas ambasadore sukėlė nepasitenkinimą Ukrainos diplomatų bendruomenėje, nes ji neturinti tam reikalingos patirties.
O. Nikitčenko karjerą Ukrainos užsienio reikalų ministerijoje pradėjo įsidarbinusi tuomečio diplomatijos vadovo Dmytro Kulebos padėjėja. Studijų laikais D. Kuleba ir O. Nikitčenko buvo grupiokai.
„Evropeiska pravda“ teigimu, 2022 metais visa O. Nikitčenko šeima evakavosi į Lietuvą, tuomet ji ir sugalvojo tapti ambasadore.
Pasak portalo šaltinių, naujajai ambasadorei padėjo ryšiai su pirmąja ponia Olena Zelenska, per kuriuos idėja apie jos paskyrimą pasiekė Ukrainos prezidentą.
(be temos)
(be temos)
(be temos)