Taip jis kalbėjo finansų ministrui Rimantui Šadžiui praėjusią savaitę naujienų portalui „15min“ įvardijus, kad žada teikti du nekilnojamojo turto mokesčio variantus – ankstesnės valdžios siūlytą apmokestinimą nuo vidutinės būsto vertės (medianos) arba plėsti dabartinio mokesčio bazę.
„Tai yra pavyzdys, kaip daryti nereikėtų, traukymas po vieno dalyko ir makalavimas jo viešojoje erdvėje neveda niekur“, – Žinių radijui antradienį sakė prezidento Gitano Nausėdos patarėjas.
„Arba pateiki visą sistemą ir galime ją aptarinėti kaip sistemą, (...) arba mes kalbėsime apie detales ir jose paskęsime. Tai jau praeita“, – pridūrė jis.
Seime svarstymo stadijoje anksčiau įstrigo konservatorių rengtas modelis, numatantis 0,05-4 proc. komercinio ir gyvenamojo NT mokesčio „žirkles“, konkrečius tarifus tvirtinant savivaldybėms ir neapmokestinant pagrindinio būsto vertės dalies iki 1,5 konkrečios savivaldybės NT verčių medianos – vidutinės būsto vertės.
Dabar gyventojų NT apmokestinamas progresiniu 0,5–2 proc. tarifu, tačiau tik nuo 150 tūkst. eurų vertės, o turintiesiems tris ir daugiau vaikų arba neįgalų vaiką – nuo 200 tūkst. eurų.
Prezidentas visada sakydavo, kad traukyti iš mokesčių pertvarkos po vieną dalį ir ją aptarinėti yra beprasmis dalykas.
Pirmadienį po valdančiosios koalicijos tarybos posėdžio premjeras Gintautas Paluckas sakė, kad siūlomi mokesčių pakeitimai daugumos partneriams bus pristatyti per artimiausias dvi savaites, o užsitikrinus paramą bus paskelbti viešai.
F. Jansonas sakė, kad išsamus reformos pristatymas reikalingas, nes „visi sprendimai turi vienas su kitu sukibti“.
„Gali paskęsti, gali išsitraukinėti iš mokesčių pertvarkos vieną dalį ir užsikasti tose diskusijose, ketverius metus jau praradome diskutuodami anoje kadencijoje, arba gali paimti visą sisteminę peržiūrą ir pateikti ją visą“, – kalbėjo šalies vadovo patarėjas.
„Prezidentas visada sakydavo, kad traukyti iš mokesčių pertvarkos po vieną dalį ir ją aptarinėti yra beprasmis dalykas“, – tvirtino jis.
Sausio pabaigoje su R. Šadžiumi susitikę verslo asociacijų vadovai teigė išgirdę, kad svarstomi gyventojų pajamų (GPM), nekilnojamojo turto ir galbūt pelno mokesčių pakeitimai.
(be temos)
(be temos)